Wpis z mikrobloga

Mam taką zagwozdkę. Nie działają mi podgrzewane lusterka. I teraz tak. Jak je włączę to słychać przekaźnik, kliknięcie takie, ale jak podpiąłem się komputerem to vcds włączając grzane lusterka nie widzi tego i cały czas pokazuje wyłączone..

Bezpiecznik oczywiście ok. Nie rozumiem tego że mechanicznie się włączają a jakby softwareowo się nie włączają.

Ktoś miał może taki przypadek?

#motoryzacja #elektronika
  • 5
nie widzi tego i cały czas pokazuje wyłączone


@r5678: zależy jak rozwiązane ma sprawdzanie włączenia, może dopiero jak prąd pojawi się w lusterku a może jak wzrośnie temperatura?
@darek-jg
Raczej to pierwsze. Ok, to teraz rozumiem czego przekaźnik może klikać a pokazywać że wyłączone.

@Naxujmnietenkaktus: Aby wyjąć wkład lusterka musiałbym kupić nowe lusterko.. stary plastik nie jest taki elastyczny i to pęka. zamienniki zawsze są g jakości czy źle dopasowane. a całe lusterka w zamienniku też znacząco odbiegają od oryginału..
Jednak do kabli powinien być jakiś dostęp. też mogę ciągłość we wtyczce sprawdzić jak i prąd.

Dzięki za wskazówki
@r5678: no to szukaj przewodów w kostce drzwiach które odpowiadają za grzanie, albo pod tapicerką drzwi,
i tam podłącz coś co by miało się grzać,
chodzi tez o to, że czasami może pokazać, że jest 12V na obwodzie ale słabo będzie grzało , tak słabo, że w zasadzie nieodczuwalne,