Wpis z mikrobloga

Mam wybraną nieruchomość od developera. Do finansowania będę starał się o bk2%, są jakieś argumenty przeciw korzystaniu z ich pośrednika kredytowego? Na logikę wydaje mi się, że tak jest lepiej bo wszystkie papiery mają od razu na miejscu 'u siebie'. Prowizje i tak płaci bank, a ostateczna decyzja który bank wezmę jest u mnie.
Są jakieś wady o których nie wiem?

#nieruchomosci #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 8
  • Odpowiedz
@z00mii: Przy normalnych kredytach preferowałbym pośrendika swojego, bo tamten może naganiać na droższe kredytem. Ale przy bk2 to miałbym #!$%@?, pilnowałbym tylko żeby złożył do pekao i pko bp. Ale na pewno złoży bo nie ma wyboru w tej chwili.
  • Odpowiedz
@z00mii: nie powinno być, deweloper ma przede wszystkim info, że wszystko ok z kupującym, a wszystkim stronom zależy żebyś dostał kredyt
  • Odpowiedz
@z00mii: zależy na jakiego pośrednika się trafi. U mnie dev współpracuje z pośrednikiem z Notusa. Sprawdziłem o nim opinie i póki co jestem zadowolony, wszystko załatwia za mnie łącznie z przedłużeniem terminu u deva. Papiery złożone 17 lipca i czekamy teraz na decyzję ostateczna.
  • Odpowiedz
@z00mii: Mam od developera, trzeba go pilnować jak dzieciaczka. Ogólnie odwalił już tyle akcji że szkoda gadać. Nie odpisuje na maile. Trzeba się przypominać. Nie złożył wniosków prawdopodobnie do 2 banków (zarzeka się że to zrobił) tak samo jak zarzeka się złożeniem 3 lipca a Formularze informacyjne wygenerowano 17/18 lipca gdzie przed tym nie ma możliwości złożenia wniosku kredytowego.

Z Ciekawostki dodam Ci że... sąsiedzi są z gościa zadowoleni i im
  • Odpowiedz
  • 0
@bi-tek: @mtosny @Ashram654 @DeoLawson
Dzięki wielkie za odpowiedź. Jeszcze pytanie dodatkowe, w jaki sposób mogę pilnować tego pośrednika? To jest coś co można wymusić na podstawie jakiejś umowy? Czy po prostu muszę pisać/dzwonić?
Czy coś takiego może się zdarzyć, że przykładowo pośrednik złoży tylko papiery w jednym banku a resztę oleje?
Bo o ile dobrze rozumiem, to pośrednik przedstawia mi jakąś ofertę zakładając optymistycznie, że zgodną z moimi kryteriami i przygotowuje
  • Odpowiedz
@z00mii w przypadku bk2% masz w zasadzie do wyboru 3 banki (pekao, PKO i alior) bo do velo ci nie złoży, możesz zapytać. Jak będzie uczciwy to ci powie ze nie współpracuje. Jak będzie zlamasem to ci powie ze słaba oferta.

3 banki różnią się kosztami początkowymi tzn. Pekao chce 1000 zł (w necie znajdziesz ze 684 zł na starcie) i musisz opłacić operat sam. PKO wyłoży kasę za operat za ciebie
  • Odpowiedz