Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy, dwa tygodnie temu dostałem wstępną pozytywną zgodę kredytowa od Pekao SA dotyczącą BK2%, w czwartek tydzień temu dostałem info od rzeczoznawcy ze był oglądać nieruchomość, przesłał raport do banku i powiedział ze nawet juz jakis analityk z banku ten raport otworzył bo taka informacja mu sie wyświetliła. Wiecie może jak dlugo jeszcze może potrwać procesowanie wniosku do uzyskania ostatecznej zgody? Myslalem ze jak już pójdzie wycena nieruchomości to z górki i bank sie szybko odezwie.

#kredyt2procent #nieruchomosci
  • 11
@Malinowy_nos: to u mnie juz ten termin minął bo składałem wniosek 10 lipca. Zakladam z nic z tym nie mogę zrobić i te ustawowe 21 dni tak naprawdę nic nie znaczą a bank moze sobie przetwarzać wniosek i 2 miesiące?
@miro97: dokładnie tak jak piszesz. Możesz oczywiście złożyć skargę do KNF... ale wiadomo jaki będzie efekt... także musisz uzbroić się w cierpliwość lub bombardować doradcę telefonami.
@Malinowy_nos: myslisz ze dzwonienie bezpośrednio do banku z pytaniem jak idzie procesowanie wniosku i prośbą o szybsze podjęcie decyzji może przynieść jakiś pozytywny skutek czy nawet nie warto marnowac czasu? Moj przypadek jest bardzo prosty, wysoka zdolność kredytowa, stabilna praca na czas nieokreślony od dluzszego czasu, nieruchomosc kupiona w dobrej cenie z 20% wkladem własnym, więc decyzja powinna byc w miarę prosta do podjęcia.
@miro97: zgodnie z ustawą bank ma 21 dni na rozpatrzenie wniosku


@Malinowy_nos: Tak, ustawowo jest to 21 dni. Niestety, ale nie ma ustawowej definicji kompletnego wniosku kredytowego, co pozwala bankom ten termin wydłużać.

Wiecie może jak dlugo jeszcze może potrwać procesowanie wniosku do uzyskania ostatecznej zgody?


@miro97: Wnioski są procesowanie przez centra hipoteczne i w zależności od regionu są różne czasy. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i czekać.

Do
@Malinowy_nos: przy składaniu wniosków pomagał mi doradca i mówi teraz tylko żeby czekać. Ogólnie chyba trafiłem na kogoś kto ma setki wniosków do złożenia i ciężko się z nim skontaktować a jak się już uda to często te rozmowy trwają max 10 minut... Niestety trochę się wkopałem bo podpisałem aneks do umowy, który mówi, że oddadzą mi włożone 20% w mieszkanie, jeśli złożę 2 wnioski kredytowe do banków korzystając z tego
@marcpol: Czasu mam jeszcze trochę bo do 31sierpnia, ale zanim podpiszę umowę z bankiem, zanim zostanie uruchomiony kredyt i deweloper dostanie pieniądze to pewnie też minie trochę czasu. Nie chciałbym żeby to zostało wszystko zrobione na ostatnią chwilę bo wtedy to będzie duży stres, dlatego już teraz o to dopytuję.