Wpis z mikrobloga

Mirki jaką kamę polecaliście by dla 6 letniego maltańczyka? Obecnie je suchą karmę Royal Canine ale planuje zmienić na coś lepszego

Jest jakaś wiarygodna strona, która prawie na pewno nie jest sponsorowana przez producentów karm?
#pies #psy
  • 8
@antb47: każda będzie lepsza nić rc ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://cowkarmiechrupie.pl/

jak dostawał rc, to polecam przejść najpierw na coś ze średniej półki jakościowej (john dog, wiejska zagroda), a dopiero po jakimś czasie na docelową bardzo dobrej jakości.

I za każdym razem zmieniamy karmę powoli, mieszając starą i nową ze sobą (nowa/stara: 25/75 -> 50/50 -> 75/25 -> 100/0 obserwując czy pies dobrze ją toleruje).

Pamiętaj, że
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Mallow: Na razie mam jeszcze kilka kg RC, ale chyba powoli zacznę dokładać wiejską zagrodę. Raz dostał darmową próbkę to bardzo mu smakowało. Czytałem w internecie, że nie jest zła. W przyszłym roku zobaczymy czy zmienić na coś lepszego.

Z ciekawości jakiej karmy używasz?
@antb47: zaczynaliśmy od szczeniaczkowej alpha spirit, aktualnie Perro w puszkach, docelowo planuję BARF/BACF.
Co do wiejskiej zagrody, tak, ona dość smakowita jest, nie słyszałam, żeby jakiś pies nią pogardził, ale uderzaj w tą nową linię leśne smaki (tam są trzy do wyboru) - ma dużo lepsze składy ;)
Ogólnie pamiętaj, że im mniej przetworzone żarcie tym lepiej - dlatego karma ekstrudowana (czyli 90% karm suchych na rynku) < pieczona < suszona
@Mallow: Pewnie zostane przy suchej karmie - a na starość na mokrą.

A polecasz jakąś pastę przeciw kamieniowi nazębnemu - Weterynarz po usunięciu zalecił zymodent i czyszcze mu zęby choć trochę codziennie po spacerze
@antb47: aktualnie mamy jakiś żel enzymatyczny z zooplusa, beaphar czy coś takiego, ale chyba za bardzo mu to smakuje bo od razu wszystko zlizane XD musimy znaleźć coś innego