Wpis z mikrobloga

Gdybyś miała/miał okazję zamieszkać lub kupić mieszkanie w Polsce południowo-wschodniej, to które z poniższych miast (ankieta) byłoby Twoim wyborem?

Chcę kupić mieszkanie, w dość rozwiniętym kulturowo mieście (lubię bardzo koncerty), ale jednak spokojnym, gdzie można także zaznać trochę ciszy.

#polska #podkarpacie #malopolska #tarnow #rzeszow #krosno #debica #podkarpackie #mieszkanie #gdziemieszkanie #pytanie #kultura #koncerty

Które miasto wybierasz do życia?

  • Krosno 11.1% (23)
  • Rzeszów 62.0% (129)
  • Tarnów 19.2% (40)
  • Dębica 7.7% (16)

Oddanych głosów: 208

  • 10
@damian44__: Tarnów blisko Krakowa i sam jest dość dużym miastem, Rzeszów się bardzo rozbudowuje, wszędzie stawiają wieżowce, mnie się to nie podoba. Krosno fajne ale daleko, komunikacja kolejowa fatalna, S19 dopiero w budowie. Jeszcze Sandomierz fajny, ale również kolej tragiczna, ale drogowo już nieco lepiej.
@damian44__: Co do koncertów, to oczywiście wygrałby Rzeszów, gdyby nie fakt, że z Tarnowa dojedziesz w godzinę do Krakowa czy to autem, czy pociągiem, a oferta Krakowa jest stosunkowo ogromna w kwestii wydarzeń kulturalnych. Myślę, że Tarnów jest też lepiej położony przyrodniczo, ale głównie dlatego, że Rzeszów jest pośrodku niczego - nie ma tam w ogóle lasów, rezerwatów itd. Jednak stolica podkarpacia oferuje najbardziej miejskie doświadczenie (najlepsza oferta gastronomiczna np.) +