Wpis z mikrobloga

Sprawa jest w miarę prosta. Ukraińscy politycy to w dużej mierze debile, oczywiście poza Zalenskim i jego środowiskiem które zrobiło od początku wojny kawał świetnej roboty. Niestety ludzie z jego partii zwyczajnie poczuli się zbyt ważni i próbują odcinać kupony od zasług prezydenta i zbijać kapitał pod następne wybory. Ukraińcy jeśli chodzi o politykę Europejską są naiwni i to nic nowego, a ich zapatrzenie się w Niemców jest wręcz śmieszne. To czego Ukraińcy nie są wstawanie pojąć to fakt że droga Kijowa do Europy prowadzi przez Warszawę a nie Berlin (który btw. był przekonany że kijów padnie w kilka dni) ¯\(ツ)/¯ NAJWAŻNIEJSZE jest jednak to że pieprzenie Kuleby czy innego Szmyhala nie może odbijać się na wsparciu które płynie z Polski i przez Polskę do ukraińskich żołnierzy. Są to prawdziwi bohaterowie którzy walczą za swój kraj i walczą z naszym odwiecznym wrogiem. To żeby Rosja została upodlona i pokonana leży w naszym interesie narodowym. Każde kolejne dostawy uzbrojenia i kolejni przeszkoleni Ukraińscy żołnierze to bezpieczniejsza Polska. #ukraina
  • 5
@Konigstiger44: ukraińcy otrzymali już wystarczająco sprzętu, skoro nie potrafią go znaleść a potem wykorzystać to ich problem. Ponad rok temu im współczułem teraz poporostu zobojętniałem. Jak dla mnie mogą się tam tłuc jeszcze przez lata.
@Konigstiger44: mylisz sie. W UE najsilniejsze i najbardziej wplywowe sa Niemcy, Francja i Wlochy.
Do tego Niemcy i Francja naleza do panstw udzielajacych Ukrianie najwieksej pomocy, tu i my sie liczymy choc wiele wcia niewiadomo, np jaka czesc broni przekazujemy sami a jaka odkupuja inne panstwa sojusznicze od nas.

Tak czy inaczej jesli chodzi o wplywy w UE to Niemcy i Francja.
Wplywy w USA to samo USA + moze ich