Wpis z mikrobloga

A w tym roku co będzie powodem #!$%@? zbiorów rolników? Susza ? (PŁONIEEEMY! CZY TO JUŻ? ZACZĘŁO SIĘ)


@mika077: Nie wiem czy wiesz, ale opady zmniejszają zbiory plonów, a przy większych opadach nie jesteś w stanie sensownie zrobić zbiorów. Za wysoka temperatura również jest problemem.

Najłatwiej, dla tego totalnego laika obejrzeć sobie Farmę Clarksona, tam jest wytłumaczone jak to mniej więcej działa i jak okiem mieszczucha wygląda praca na roli
  • Odpowiedz
@okonek812 @Snusmumriken_ @Malinowy___Nos @Snusmumriken_ Panowie chciałem tylko zwrócić uwagę, że alerty suszy hydrologicznej wydane w czerwcu zmieniły status na nie dotyczy, ale rolnicy nadal będą od 20 lat dokładać do tego interesu !


@mika077: Gratuluję XD Przez cały rok była susza, praktycznie zero opadów, a jak już były to raz na miesiąc, ale intensywnie, NO ALE przecież w sierpniu popadało dwa-trzy dni pod rząd, więc o
  • Odpowiedz
  • 2
@mika077 usuń ten post oszczędź sobie wstydu.. teraz przez deszcze jest problem, żeby zebrać zboża bo muszą mieć odpowiednio niska wilgotność, a jak ciągle leje to zboże gnije na polu.
  • Odpowiedz
przy truskawkach gdy jest dobry rok nie musisz się nawet ruszać z fotela by mieć spoko hajs.


@Aquamen: no ja pie... To i na truskawkach się znasz? Mogłeś dać jako przykład maliny podstawiasz łubianki i malinka sama wpada do koszyczka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mika077: pytanie powinno brzmieć „dlaczego rolnicy i inni mówią, że jest susza i słabe plony skoro i mnie teraz pada deszcz od 3 dni?”

Wtedy by Ci zaznajomieni w temacie wytłumaczyli o co chodzi. A tak to trochę się ośmieszasz i tworzysz niepotrzebne spiny.

Btw. Zobaczcie (piszę to w sumie kolejny raz) jak społeczeństwo jest między sobą skłócone. Jeden do drugiego by do gardła skoczył jeśli tylko ten coś powie nie tak, będzie miał lepiej czy sytuacje, której się nie rozumie.
Rolnicy jak protestują to tak samo część społeczeństwa ma jakiś problem i krytykuje takie zachowanie. „Co oni znowu protestują, przecież jest dobrze i niech nie narzekają”. Mam wrażenie, że skoro wszędzie jest #!$%@? to niektórzy sądzą, że wszyscy powinni siedzieć cicho. A jak tylko ktoś spróbuje poprawić swoją sytuacje to już problem żeby czasem po tych protestach „nie mial lepiej
  • Odpowiedz
@mika077: czy OP to prezydent Duda? Gdyż rozpoznaje ten sam bardzo ograniczony i upośledzony sposób myślenia odnośnie przyrody, odnajduje też zupełny brak wiedzy na tematy które się wypowiada OP, stąd moja teoria
  • Odpowiedz
Kiedy nie padało w niektórych regionach kraju przez bite dwa miesiące, to też tak narzekałeś? Czerwiec i lipiec miały temperatury dużo powyżej normy, za to było bardzo sucho.
  • Odpowiedz
Nie da się #!$%@? rowerem do pracy jeździć


@mika077: w decathlonie są fajne kurtki przeciwdeszczowe za jakies 60pln. Jak niepotrzebna to zwijasz do kieszeni, która jest jednoczesnie pokrowcem. Spodnie też jakieś tam chyba można dokupić do kompletu. O ile masz w pracy gdzie powiesić te cichy żeby ociekły.
  • Odpowiedz