Wpis z mikrobloga

Jak przekonać kuzyna do porzucenia #mlm
streszczenie historii

Mój kuzyn lvl 26,5l, który mieszka od urodzenia w Niemczech, jest ofiarą takiego prania mózgu. przez #frajerzyzmlm tylko że niby poważniejsze, sprzedaż akcji, ubezpieczeń i usług finansowych.

Ponad dwa lata temu rzucił normalną prace w salonie samochodowym po namowie jakiś nowych znajomych, po to by został sprzedawcą akcji, ubezpieczeń i funduszy.
On i kilka kolegów dojeżdżają do Hamburga czy Berlina kilkaset km na jakieś szkolenia, by doskonalić takie techniki sprzedaży. Na insta i tik toki dodaje fotki jak się wożą jaką furą z leasingu, zdjęcia z restauracji, z modnego klubów, jedzenia kawioru, ostryg, palenia cygar z nowymi kolegami, markowe ciuchy, telefony do tego jakieś szkolenie we Włoszech poza sezonem turystycznym, gdzie muszą zapłacić. To daje jakieś wrażenie że taki ktoś ,,żyje na poziomie".

Generalnie nic nie mam do tego i się nie wtrącam, tylko szkoda mi jego rodziców, bo wzięli na niego kredyt na ok 30 k euro, jeszcze oni i jego inni krewni zostali naciągnięci na te fundusze by kuzyn skoczył na wyższy poziom, ta kwota długu rośnie i rodzice muszą mu dokładać na rachunki, bo sam może wyciągnie z tego 1100 euro a to mu starczy na tanią kawalerkę i opłaty. Jednak z tego co wiem zalega regularnie z czynsze i Landlordowi wciska kit że bank się opóźnia się z przelewu. Dodatkowo rodzice łożą na garnitury i markowe ciuchy by wyglądał ,,profesjonalnie"/ Podczas spotkań rodzinnych, dodaje jakieś powiadomię i mówi że musi siąść do biurka i w samotności ,,manipulować" przy słupkach ( _)

Mój brat wraz z innymi kuzynami chcieli mu dać do zrozumienia by się ogarnął ale nic nie dociera, kuzyn powoli z nami ogranicza kontakty, bo woli spędzać czas na ,,szkoleniach''' i imprezkach z tymi kolegami.

Niestety nie wiemy jak takiemu pomóc.
Generalnie to rodzice by mu musieli przestać pomagać ale oni twierdzą że dzięki temu kuzyn spełnia marzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Jednak jak ktoś po dwóch latach siedzenia w tym nie ma dochodów by być samowystarczalnym, to chyba coś jest nie tak.

#frajerzyzmlm #mlm #pracbaza #takbylo #oszostwo #pomoc #pytanie
Lukardio - Jak przekonać kuzyna do porzucenia #mlm
streszczenie historii

Mój kuzyn l...

źródło: 63184a1f8a74d51cc01605eebfa9c488

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@Lukardio zostaw, nie ruszaj. jak straci hajs i czas i gówno z tego będzie miał sam pojmie że coś jest nie teges. jw. wystosuj konkretne procedury bezpieczeństwa wśród rodziny i przyjaciół żeby nikt nie się nie dał wciągnąć. tego typu ludzie którzy są "in too deep" nie nauczą się niczego zanim sami się nie przejadą ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@DestroDevil: nie wiem, niemieckie to jest

niby coś jest legitnego, bo sprzedaje ubezpieczenia z legitnych firm ubezpieczycielkach jak Alianz
ale on siedzi tam dwa lata i nie jest w stanie zarobić na swoje utrzymanie, co chwile jeździ na jakieś szkolenia np do Hamburga, Berlina itp
  • Odpowiedz