Wpis z mikrobloga

Hej, w tym roku ide na studia i zastanawiam sie na inf stosowana na AGH. Wiem, ze jest tam duzo fizyki, ale czy jest ona taka straszna? Czy jesli w liceum nie skupialam sie na tym przedmiocie i generalnie malo pamietam(moze cos z dynamiki i termodynamiki w porywach) to jestem w stanie sobie poradzic? Mam na mysli czy musze tam juz wejsc z pewnym zasobem wiedzy z fizyki. #agh #informatyka #informatykastosowana #studia
  • 8
@juliar: co prawda byłem na wimiip na is kilka lat temu, ale nie było tak źle na fizyce. Wiadomix, podstawy trzeba znać, ale głównie były tam z tego co zapamiętałem różne prawa do wykucia i wyliczania, nie jakaś nie wiadomo jaka wiedza kosmiczna..dasz radę. Z fizyki nie pamiętam żeby ktoś miał warunek..prędzej algorytmy, obiektowe itd..jak się uczysz na prawdę to nawet od podstaw się nauczysz. Jak lecisz w kulki to i
@juliar: tam nie wiem jak jest, pewnie bardziej fizyka odgrywa rolę, zobacz jakie są przedmioty, u mnie były przedmioty związane z wydziałem przykładowo jakieś hutnictwo(raczej zapchaj dziura bo tot akie historyczne), metalurgia, mesy itd
@merriweatherpostpavilion: z czego słyszałem tam jest asd, ale egzaminy/kolokwia bardziej w formie "napisz algorytm przeszukiwania w głąb'', a zadania nie są wybitnie trudne . I nie ma żadnych testów, nie pisze się tego w żadnym środowisku tylko w pseudokodzie. Algorytm nie musi działać, oceniany jest ogólna poprawność