Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredyt2procent
dzwoniłem do sprzedawcy, na pytanie o możliwość podpisania umowy rezerwacyknej zastrzegł, że prze bk2 trochę się zrobiło zamieszanie z kredytami, bo banki się nachapały wniosków i zaostrzaja wymogi (wydaje mi się że było ostrzeżenie knf żeby uważali ze zdolnością) i kobieta która na początku lipca miała obliczona zdolność na 450k, chciała teraz potwierdzać deal i końcem.lipca są w stanie jej dać już tylko 350k, więc żebym najpierw konkrety z kredytem ogarnął
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@programista15cm: czyżby obrażony dynamiczny sprzedawca? xD po co mi dupe zwracają laicy nieruchomosci którzy nie wiedza co sprzedają; obdzwonilem z 7 i sztuką jest wiedza z czego ściany miedzylokalowe, dzialówki, jakie tynki, materiał na tarasie, sposób zabezpieczenia miejsca parkingowego. Jestem KB i zanim zacznę coś porównywać, to chce wiedziec co. Niestety Mariusze i jolanty mają tylko kartę lokalową i informacje nt. Najbliższej żabki, przystanku i przedszkola.
Ten rynek gna jak
  • Odpowiedz
@Frank_Parker: Ty myślisz, że w niskiej / średniej półce cenowej będziesz sobie wybierał inwestycje pod kątem tego z czego będą zrobione ściany działowe albo jakie tynki? To żart? Mariusze i Jolanty nie analizują takich rzeczy, tylko najważniejsze, dzięki temu mieszkanie kupili kilka lat temu za polowe tego co Ty teraz musisz zapłacić.
  • Odpowiedz
  • 3
@Antiax: dzięki temu skrobią w zimie szyby na miesjcach w garażu za 30k, bo są rolety A nie brama,
mają 10m2 tarasu z trawą wystającą z kostki, a nie płytkami z wizualki, a pozostale obiecane 70m2 to 3cm żwir na którym nie można wykonywać zmian bo ppdziurawisz papę.
I komórką lokatorską okazał się box z blaszaka, który ktoś zdemontowal po przekazaniu mieszkania(pewnie przestawili innemu kupującemu)
I nieocieplony strop nad nieogrzewanymi
  • Odpowiedz
@Frank_Parker: No ale mowię takie oczekiwania możesz mieć jak kupujesz standard premium za duże pieniądze. Szaraczek na kredyt to nie ma wyboru, bo ludzie biorą co leci, przynajmniej tak wygląda to teraz na rynku w miastach TOP5.
  • Odpowiedz
  • 2
@Antiax: standard Premium to komórka i taras, które obiecano mi przy sprzedaży xD nie będę z Tobą dyskutowal, bo rozmijamy się w rozumowaniu. Ja nienoczekuje standardu premium, tylko chce wiedzieć co kupuję, bo wielokrotnie spotykałem się z tym że ktoś ze sprzedaży obiecuje, a jego jedynym źródłem informacji jest wizualka sprzed 3 lat i karta lokalowa. Równie dobrze mógłbym kliknąć jak w allegro kup teraz, bo ci ludzie w większości
  • Odpowiedz
  • 1
@Antiax: standard Premium to komórka i taras, które obiecano mi przy sprzedaży xD nie będę z Tobą dyskutowal, bo rozmijamy się w rozumowaniu. Ja nienoczekuje standardu premium, tylko chce wiedzieć co kupuję, bo wielokrotnie spotykałem się z tym że ktoś ze sprzedaży obiecuje, a jego jedynym źródłem informacji jest wizualka sprzed 3 lat i karta lokalowa. Równie dobrze mógłbym kliknąć jak w allegro kup teraz, bo ci ludzie w większości
  • Odpowiedz
@Frank_Parker: Od dewelopera masz prawo otrzymać prospekt przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej, czy deweloperskiej - tam znajdziesz informacje, których szukasz, przy czym w większości wypadków masz opisane, że coś może być wykonane z x albo y. Nie wiem do czego zmierzasz, bo ja po prostu pisze Ci jakie są realia. Zgadzam się, że standardy powinny być lepsze, ale nie przy tym rynku.
  • Odpowiedz
kobieta która na początku lipca miała obliczona zdolność na 450k, chciała teraz potwierdzać deal i końcem.lipca są w stanie jej dać już tylko 350k


@Frank_Parker: śmierdzi to, mi z ponad 400k podskoczyła do maxa 500k
  • Odpowiedz
kobieta która na początku lipca miała obliczona zdolność na 450k, chciała teraz potwierdzać deal i końcem.lipca są w stanie jej dać już tylko 350k


@Frank_Parker: Przyznanie kredytu to indywidualna decyzja banku i zawsze jest ryzyko, że kwota kredytu może zostać obniżona.
  • Odpowiedz