Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem z odpływem pod zlewozmywakiem. Wymieniłem syfon i wszystko jest szczelne. Do czasu gdy np nie spuszcze całej komory. Gdy wody jest za dużo to przecieka mi połączenie między rurą odpływu syfonu a rurą która wystaje ze ściany. Na filmiku widać jak wygląda wnętrze rury ze ściany. Wcześniej była tam wsadzona długa rura 32mm i opieprzone wszystko silikonem. Teraz dałem tam to co ze zdjęcia, czyli gładka rura 50mm z dwoma uszczelkami. Udało mi się to wcisnąć dobijając delikatnie czujnikiem. Czyli średnica wewnętrzna rury ze ściany to właśnie 50mm. Ale tak jak pisałem wcześniej, gdy jest za dużo wody to przecieka na tym połączeniu. Czy istnieje jakaś inna uszczelka której mógłbym użyć w mojej sytuacji aby to było szczelniejsze czy zostaje mi użyć silikonu?

#hydraulika #kanalizacja #remontujzwykopem #budujzwykopem
maniok - Mirasy mam problem z odpływem pod zlewozmywakiem. Wymieniłem syfon i wszystk...

źródło: temp_file2459187036063325367

Pobierz
maniok - Mirasy mam problem z odpływem pod zlewozmywakiem. Wymieniłem syfon i wszystk...
  • 20
@maniok: A próbowałeś może włókna z konopii? Za komuny było to bardzo popularne i trzymało lepiej od silikonu. Do dziś mam w syfonie do zlewu wszystko uszczelnione nie tylko uszczelkami, ale i pakułami, starszy hydraulik mi tak doradził. Trzyma jak nie wiem co.
@maniok: A masz drożny ten odpływ? Bo jak przecieka to może woda tam stoi po prostu. Jak sprawdzisz drożność to potem możesz walnąć silikonu/uszczelkę w płynie dla zabezpieczenia.
via Android
  • 0
@szybki-bill1 tak zrobiłem. posmarowałem płynem i dobijałem młotkiem przez deskę żeby równo wchodziło

@fizzly @Catmmando Właśnie wydaje mi się że to może powodować niedrożność. Woda nie nadąża spływać i wtedy tam leci. Bo jak dam z kranu na full to wtedy jeszcze nadąża. Tylko jak opróżniam komorę zlewu to wtedy tam przecieka. Czym mogę udrożnić taką rurę z 3 kondygnacji? jakąś spiralą długą? Ciekaw jestem czemu wcześniej była w to włożona długa
@maniok: wystarczy ze odróżnisz ten kawałek do pionu. Pion już raczej tak #!$%@? nie będzie.
Albo żmijką albo chemią. Jak chemia to wlej melta tylko ostrożnie i będzie git
via Android
  • 0
@Catmmando to też jest silikon stary. Poprzedni właściciel się nie #!$%@?ł i wszystko ojebywał silikonem i taśmą izolacyjną. Im głębiej w las tym więcej fuszery się pojawia
@maniok: no to musisz to udrożnić bo po sylikonie spirala może się ślizgać, czymś długim spróbuj to wydłubać, tyki żeby Ci to nie utknęło tam albo wpadło do pionu xD
via Android
  • 0
@Catmmando najgorsze jest to że odpływ jest w rogu pomieszczenia pod zlewem gdzie drzwiczki szafki to mają chyba 40cm szerokości. Muszę leżeć na płytkach a do szafki mieści mi się jedno ramię i głowa. Więc jest wesoło
@maniok: słuchaj ja u siebie mam taki gumowy kondom przez który ciężko wchodzi ta rura ale jak już wejdzie to szczelnie izoluje i ogólnie rura od syfonu wchodzi na 30cm (!!) wewnątrz rury odpływowej, czyli około 30cm za tym kondomem na ścianie. Jeżeli ten kondom masz stary, co stoi na przeszkodzie byś wymienił ten element?
@maniok: ja hydraulikiem nie jestem, poszedłem do castoramy/leroy merlin i tam powiedziałem ekspertowi czego potrzebuje i mi dał wszystko, oni się tam znają i pomogli mi przy wykańczaniu mieszkania