Wpis z mikrobloga

W przyszłym roku lecę do #japonia na 2 tygodnie i mam kilka pytań odnośnie połączenia ze światem.

Mój obecny polski numer od #njumobile informuje mnie o tym że za 1 MB danych zapłacę 45 zł, więc plan mam taki aby przed wejściem do samolotu w ogóle wyjąć z telefonu kartę sim.

Na necie znalazłem info że mobal.com jest całkiem spoko, jakieś opinie? Mają opcję 41 euro za 16 dni danych komórkowych bez limitu. Nie wiem czy warto bo nie wiem jak wygląda kwestia wifi.

Aby Przeglądać internet "nasz" a nie japoński to muszę mieć vpn?

Zgaduję że ich sim mogę włożyć do mojego s23ultra (wersja global) i net będzie działać?

#podrozujzwykopem
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@bartd jakoś pomiedzy lipcem a sierpniem, jak ostatnio sprawdzałem to rozkład lotów na te miesiące nie był jeszcze dostępny. Zakwaterowania też nie mam
  • Odpowiedz
@misiek735: Przełom lipca i sierpnia, najgorszy okres na podróż do Japonii. Nie zazdroszczę xD
Korzystałem z Mobala, nie jest zły, ale internet komórkowy w Japonii to porażka. Niby 5G, ale po powrocie do Polski zwykły LTE śmigał jak bajka.
  • Odpowiedz
  • 0
@andale różowa jest z południa Hiszpanii więc do ciepłego klimatu jestem przyzwyczajony dla mnie to akurat plus. Na stałe mieszkamy we Finlandii więc sauna jest mi doskonale znana.
Ale tak czy siak dzięki za ostrzeżenie ()
  • Odpowiedz
@misiek735
bierz boxa-modem z odbiorem na lotnisku po przylocie, wychodzi jakiś śmieszny hajs a masz zajebisty internet w każdym miejscu (testowane osobiście)
do kupienia na tej samej stronie na której będziesz kupował JP Pass na nielimitowane shinkanseny (domyślam się że będziesz brał bo bez tego to co to za wyjazd)
  • Odpowiedz