Wpis z mikrobloga

#budownictwo #mechanikasamochodowa #mechanika #narzedzia

Jestem typem który wychował się chroniony przed przed pracą fizyczną, w konsekwencji czego ciągle uczę się używać prostych narzędzi :)

Coraz częściej mam potrzebę użycia kluczy płaskooczkowych. Dosztukowywałem/pożyczałem je sobie lub improwizowałem w razie potrzeby. Nadszedł jednak dzień kiedy chcę kupić komplet porządnych kluczy.

Jakich kluczy potrzebuję? Są klucze z grzechotką, są klucze przegubowe, są zwyczajne. Są różne zestawy z różnymi rozmiarami. Są różne materiały.

Jakie klucze powinienem kupić żeby mieć uniwersalny zestaw do domu/auta/rowera/drukarki 3d?

Czy Stanley to dobry wybór? Mam sporo narzędzi tej firmy i wydają się mieć dobry kompromis jakości do ceny.

Ile powinien kosztować zestaw takich kluczy? Ile kluczy w jakim zakresie rozmiarów?

Głupie ale pomocy xD
Pobierz kmiclowsky - #budownictwo #mechanikasamochodowa #mechanika #narzedzia

Jestem typem k...
źródło: Zrzut ekranu 2023-07-28 o 14.58.35
  • 4
@kmiclowsky Jeżeli nie zamierzasz używać ich zawodowo to powinien wystarczyć duży zestaw chińskich kluczy z allegro. Będziesz miał wszystkie rozmiary i tanio. Jeżeli to nie wystarczy to zestaw Proxxon. Jeżeli jesteś obrzydliwie bogaty to Wera lub Facom.
Jako były serwisant Stanleya mam złe doświadczenia z narzędziami ręcznymi. Uważam że to trochę taki chińczyk z wyższą ceną i logiem.
A no i na początek raczej wystarczą Ci zwykłe klucze płasko-oczkowe crv
@kmiclowsky: Ja mogę polecić zestawy yato. Jak zaczniesz robić coś przy samochodzie to zobaczysz jakich rozmiarów kluczy najczęściej używasz i wtedy będziesz mógł dokupić pojedyncze klucze lepszej firmy. Grzechotki i przedłużki yato uważam za wystarczające. Warto jest też mieć grzechotki teleskopowe. Kupując nasadki zwróć uwagę na rozmiar kwadratu na jaki one są, taka nasadka 13mm może być na kwadrat w rozmiarze 1/4, 3/8 i 1/2. 1/2 nigdzie nie dojdziesz, a czasami