Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Macie jakiś cel w życiu? Do czegoś dożycie? Chcecie coś osiągnąć?

Bo ja od 33 lat tak sobie żyję i właściwie to nie wiem po co. Celów jakiś nie mam, po prostu przeżyć kolejny dzień. Do 2015 roku to w sumie moim celem było to aby starzy alkoholicy się nie pozabijali podczas bycia pod wpływem alkoholu. Matce ze dwa razy się zdarzyło chcieć ojca zaciukać nożem czy podpalić w pijackim szale ale skutecznie zostało to udaremnione przeze mnie albo brata. I tak od 2016 roku to nie mam celu, bo rodzice zmarli (nie przez alkohol jak na złość), krótko po sobie i tak wegetuję. Chociaż aktualnie to brat wykazuje stany alkoholowe i też wariuje jak wypije ale jego z kolei nie mam zamiaru chronić przed samym sobą. W sumie to po części mu życzę śmierci kiedy jest pijany, bo jest nie znośny dla otoczenia i dla mnie. No ale wtedy we mnie będzie totalna pustka, bo zagrożenie, które mnie jakoś motywuje do życia zniknie wraz z nim. No i w sumie to nie mam pomysłu na swoje dalsze życie. Może by tak mnie jakiś szlag trafił tak nagle i to by się skończyło.

#zycie #alkoholizm #rodzina #przemyslenia #cojaturobie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: wykopowy_brukselek
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
Też nie widzę celu w życiu, choć radzę sobie ogólnie bardzo dobrze, wielu ludzi może mi pozazdrościć tego co mam (rodzina, praca). Ale męczy mnie ten brak celu - kiedyś miałam jakieś cele, marzyłam o egzotycznych podróżach i emigracji, a teraz nawet to wydaje mi się bez smaku. Jednak do rzeczy: polecam książkę "Człowiek w poszukiwaniu sensu". Ona mówi o tym jakie to ważne żeby jednak jakiś sens mieć (związek ze stanem
  • Odpowiedz
@kate_kate: gorzej jak ten sens daje Ci to czego nie możesz osiągnąć i jest takie pogodzenie się z tym jak jest i nie marzenie już o niczym, że koniec, lepiej nie będzie itp. Dużo gorzej się żyje na co dzień. Niż wtedy gdy masz jakiś sens czy po prostu czujesz się dobrze, jesteś happy, bo masz coś co sprawia że masz uśmiech na twarzy.
  • Odpowiedz
@r5678 a czego np nie możesz osiągnąć? Jak marzysz o byciu mistrzem świata w biegu na 100m to faktycznie może być ciężko ale większość rzeczy powinna być możliwa do osiągnięcia
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): 32 lata here, mam podobne mysli. Mam rodzine, mieszkanie, prace, mieszkam w duzym miescie, jezdze na wakacje. I od pol roku mam mysli ze nie mam celu.
Ksiazke Frankla czytalem, pomogla na chwile, a potem wrocily mysli - ze tak faktycznie to ja nie wiem czego chce. Ze chce "cos" osiagnac, ale dalej nie wiem co.

Aktualnie staram sie zmienic prace, przelamalem sie i mimo ze od 5
  • Odpowiedz