Wpis z mikrobloga

@xede: No tak jest niestety... Nie tak dawno, bo jeszcze 6-7 lat temu ceny bylo do przelkniecia. Np taka gornicza koparka kolowa, okolo 4tys klockow, PF a cena wyjsciowa 900 zl. A Ten dzwig 2800 klockow a cena 3k. Absurd! U nich inflacja chyba wynosi 1000% aktualnie.
@ExtraPensja: jaka by nie byla, jakie by nie mieli fajne zestawy to ja sobie odpuscilem, mam pare rzeczy ktore chcialem ja albo moj mlody, moze jeszcze pare bym chcial ale 3k za tego duzego sokola milenium to jeszcze ale niektore zestawy to strzal w stope
@bluehead: Tez nie rozumiem tych rekawiczek. Moze jest covidianienem i boi sie elementow produkowanych w chinach? XD Ja w sumie zawsze czekalem na recki zestawow od niego, zeby sie zdecydowac co zakupic.
@ExtraPensja: 42055 katalogowo był za 1050 zł, realnie za 700 zł i mimo tylu elementów to był jeden słaby zestaw. 42146 jest drogi, za drogi bo walą teraz wszędzie nowe silniki. Pewnie do kupienia będzie za 2100 zł. Żeby wiedzieć czy warto to trzeba zobaczyć jakie ma elementy.
@Qullion: Dla mnie gornicza koparka to super set. Ciagle marzy mi sie jego zakup i chyba w obliczu dzisiejszych cen technicow sobie za niego przeplace.
Nie lubie jak ktos po numerkach mowi o zestawach bo musze sprawdzac o ktorym mowa.
W tym filmiku Sariela jest o nowych elementach itp, nie wiem czy kiedys zerkales na jego recki.
Co do silnikow... Dla mnie z tym systemem C+ Lego Technic stracilo caly urok.
@ExtraPensja: oglądam jego recenzje, ale dawno nie patrzyłem co wrzucił, gdzieś ominąłem jego filmy. Nie traktowałem tych filmów nigdy w taki sposób, że jak sariel powie dobry to biorę, a jak zły to nie. Patrzę na technica uwzględniając kilka rzeczy, przede wszystkim biorę te co mi się podobają, analizują pod względem jakościowym, a nie tylko cena / ilość elementów.
Lego technic straciło swój urok, ale też poszło o krok dalej w
@Qullion: Nie, ja tez jego recenzji nie traktuje jako wyznacznika czy cos jest fajne czy nie. Tylko pod katem funkcji zestawu i ich dzialania. Na stronie lego nie jest pokazane dokladnie jak dzialaja poszczegolne funkcje i czy sa warte zachodu. On zawsze wskaze co dziala lepiej a co gorzej. Ja pozniej analizuje czy lepiej kupic np arocsa czy unimoga po zobaczeniu jego prezentacji.
Ewolucja... No tak, teraz kazdy dzieciak z japa
@ExtraPensja: Tak właśnie ta ewolucja wygląda. Problem z PF i innymi podobnymi jest taki, że jak rodzic nie bawi się z dzieckiem to dzieciak nie próbuje sam składać jakich zaawansowanych konstrukcji bo to wymaga sporo myślenia.

Arocs jest świetny, mam, miałem pompkę wymienić, ale zapomniałem.
@Qullion: Ja przegapilem arocsa i ta koparke kolowa a teraz od 3 lat walcze ze soba i aukcjami allegro. Jest mega! To chyba ostatni set co mial polaczenie pneumatykow i elektrykow w jednym z PF.
@ExtraPensja: Arocs to rzeczywiście było ostatnie połącznie pneumatyków i PF, ale właściwie to możesz zbudować coś sam i je połączyć. Używany arocs i koparka górnicza nie są w jakichś strasznych cenach, kilka stów więcej niż nowe kiedyś.
Koparka kołowa 42053 też super, jeden z moich ulubionych zestawów.
Koparka górnicza to był bardzo wyczekiwany zestaw kiedyś, ale okazał się czymś innym niż wielu sobie wyobrażało.
Ja też mam parę zestawów z technica,
@Qullion: Widze ze podobne gusta mamy bo tez te zestawy co wymieniles dlugo za mna chodzily i tez odpuscilem. Jedynie arocs i koparka ciagle mnie przesladuja i jeszcze niebiski dzwig na gasienicach. Gram w lotto namietnie i jak wygram to Tobie tez kupie. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ty tworzysz wlasne modele? Bo ja bez instrukcji nic nie potrafie, umysl humanistyczny bardziej ze mnie. Jedynie co robie to
@ExtraPensja: Z techniciem to jest taka historia, że kiedyś budowałem coś sobie, właśnie z PF, nawet gdzieś mam jakiś dodatkowy silnik. Teraz i jak mam czas to coś tam sobie buduję, ale nie z technica. Mam taką makietę i rośnie bardzo powoli bo zawsze czegoś brakuje, nic specjalnego ogólnie i nie zbyt twórczego. Ostatnie zestawy z technica jakie złożyłem to Spychacz 42131 oraz traktor leśny 8443. Kilka zestawów leży i czeka