Wpis z mikrobloga

@Volantie: niby to bez sensu, ale to nie bog daje dzieci, dzieci się biorą z ruchania. I w pewnych okolicznościach ruchanie może dać pieniądze na dziecko
Znaczy w tym kontekście ruchanie jest boskie
  • Odpowiedz
@Nort: idąc tą logiką, to wszyscy powinni się brać za dziecko dopiero po 30-40 jak mają ustabilizowaną sytuację finansową. Albo najlepiej na emeryturze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Mathas

Tak, lepiej odkładać decyzje o potomstwie wiecznie na później „bo brak kasy”, a później obudzić się z ręka w nocniku przed 40-stką i zaskoczenie, że nie da się już zajść w ciąże.


dlatego kobiety wiążą się z facetami starszymi od siebie

on już ma ogarnięte życie i uwija gniazdko a ona może że spokojem dać się zapłodnić w młodym wieku

jak facet ma 40 lat to może ułożyć sobie życie nawet
  • Odpowiedz
@Nort: ale wiesz, ze to pojęcie względne.

Dla mnie stać to co innego niż dla Ciebie. Dla jednego stac to będzie wtedy gdy nie będą głodować a dla innego jak nie pojadą cała rodzina do 5 gwiazdkowego hotelu za granice tzn ze nie stać.
  • Odpowiedz
@Majkel2008: jezeli uwazasz ze 19-lat to odpowiedni wiek na zakladanie rodziny (i to niezaleznie od statusu finansowego), to mysle ze nie mam o czym dalej z Toba dyskutowac
  • Odpowiedz
@MazurskiSmak: a czemu stawiasz taka śmiała tezę i wiazesz dziecko z brakiem pieniędzy? Ja w wieku 23 mam dziecko, zero pieniędzy od rodziców i żyje na bardzo dobrym poziomie
  • Odpowiedz
@Majkel2008: No to patrzac p omoich znajomych znam tylko 1 przypadek, gdzie narodziny dziecka przypadly przed 20. rokiem zycia matki. I byla to dziewczyna ktora nie zdala z 2 do 3 klasy gimnazjum. Wszyscy pozostali zdecydowali sie na dziecko w okolicy 25. roku zycia, a czesto i dopiero przed 30 urodzinami.
Takze tak, uwazam ze robienie sobie dziecka w wieku 19 lat, to nie jest cos normalnego xd

@blessed_by_swiezonka Proponuje jednak
  • Odpowiedz
@Jcmg: ani reprodukcja, ani posiadanie nowego iphonea xd
aczkolwiek, jezeli przypisales sobie tak wazna role w spoleczenstiwe i uwazasz, ze to wlasnie twoje geny sa najwspanialsze, a twoje dziecko bedzie najmadrzejsze i najpiekniejsze, to byloby jednak o niebo lepiej, gdybys wychowal je w miare normalnych warunkach a nie liczac, ze 'bog da na dziecko' xd
  • Odpowiedz
@Majkel2008: łap również tabelę z % dzieci według wieku matki
jak widać, w 2021 tylko 1.8% dzieic urodzilo sie kiedy matka miala 19 badz mniej lat
nawet dodając przedział 20-24, to jedynie 13.3% dzieci rodzi się przed ukończeniem przez matke 25 roku życia, co jak możesz zauważyć jest sytuacją nieczęstą
więc tak, uważam że robienie dzieciaka w wieku 19-20 lat jest nienormalne i na szczęście sporo kobiet uważa tak samo
Nort - @Majkel2008: łap również tabelę z % dzieci według wieku matki
jak widać, w 202...

źródło: 2023-07-25 15_43_03-Dzieci się liczą 2022 Raport.pdf

Pobierz
  • Odpowiedz