Wpis z mikrobloga

Hejka! od jakiegoś czasu zacząłem pić sok z buraka/buraka kiszonego natomiast kupuje je spontanicznie po parę butelek, wiadomo mają różną kaloryczność mi akurat zależy na jak najmniejszej no i różny skład. Postanowiłem zamówić większą ilość przez internet żeby mieć na miejscu w domu natomiast tutaj też rozrzut cenowy jest spory. Jakiej marki polecilibyście taki sok żeby był dobrej jakości?

Znalazłem na allegro 5l sok za 40zł natomiast zastanawiam się ile soku w buraka jest w tym soku z buraka... skoro 300ml kosztuje od 3 do 7zł przynajmniej u mnie w sklepie :)

link do oferty: https://allegro.pl/oferta/prawdziwy-zakwas-sok-z-burakow-buraka-5l-10672673142?bi_s=ads&bi_m=showitem:desktop:bottom:active&bi_c=MTRhOTk1NjctMGNmMi00NWU2LWJjMGUtY2Y1ODIwYjU0YmY5AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=91f2c769-d810-44c6-9b86-b13db40e10f1

#soki #dieta #zdrowie
  • 7
  • Odpowiedz
@Lesiu198: 3-7 zł za 0,3l to cena >detaliczna< dla ludzi którzy mogą i lubią tyle płacić za wygodną jednorazową porcję 'zdrowej żywności'.
40zł za 5l to w porównaniu z tym półhurt. Zwykłe prawa ekonomii, nothing to see here.

Soczek jabłkowy w supermarkecie: 2 zł za 0,2l i 8zł za 2l. To samo.

IMO nie ma się czego obawiać, zamawiaj. Albo zrób sobie sam jeżeli masz odpowiednie naczynie i chcesz poświęcić odrobinę
  • Odpowiedz
  • 0
@gorobei: Właśnie lipka z czasem ale posłucham się twojej rady i go sprawdzę :D napisałem z prośbą o podesłanie składu do sprzedajacego niestety drugi dzien bez odzewu ;/
  • Odpowiedz
@Lesiu198: Jak lubisz sok z kiszonych buraków, to mimo wszystko zachęcam cię do robienia własnego. Nie jest to aż tak czasochłonne ( ͡° ͜ʖ ͡°) I w zasadzie czekasz tylko na pierwszą partię, bo jak już zlejesz do butelek, to możesz nastawić kolejną i gdy pijesz już zrobiony sok, to w tym samym czasie robi ci się następny.
Z plusów takiego rozwiązania, oprócz niskiego kosztu wytworzenia, to
  • Odpowiedz
@Lesiu198: Moja przygoda z sokiem z buraków rozpoczęła się parę lat temu, gdy wykryto u mnie boreliozę i rozpocząłem dosyć długą kurację antybiotykową. Lekarz zachęcił mnie wtedy na spróbowanie soku z buraków, bo ma on podobno pozytywny wpływ na organizm podczas długotrwałego przyjmowania antybiotyków. W tamtym czasie przez jakieś pół roku piłem w zasadzie codziennie po szklance - jakieś 200 ml.
Ponadto miałem w tamtym okresie dosyć wysoki cukier i problemy
  • Odpowiedz
  • 1
@potatowitheyes: Dzięki za komentarz^^ też mam bolerioze ale aktualnie nie zażywam antybiotyków :D no nic dzisiaj zamowielm tamte 5l i spróbuję zrobić sobie potem własny sok. Miłego dnia!
  • Odpowiedz