Wpis z mikrobloga

Dostaję dużo wiadomości w wyjaśnianiu poszczególnych osób związanych z MLM.

Zmartwię was, bo to nie ma najmniejszego sensu. Jakieś mało, nic nieznaczące konta to często pogubieni ludzie, którzy dali się omamić takim Levitzkim i jego Rudej, V. Białkovej

(przerwa na ciekawostkę - Levitzki oświadczył się Rudej i wrzucił to na stories. Nie klęknął przed nią, tylko podał jak kiełbasę psu. Boss z takim ego przed nikim nie klęka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Celem w samym sobie jest uświadomienie ludziom, że to ściema. MLM przeżywa renesens dzięki Tiktokowi, a w sieci nie ma jednoznacznych informacji, że to zwykły bullshit.

Nie bądź Frajerem z MLM, nie wchodź w to. Nie będziesz milionerem, będziesz zwykłym frajerem, pośmiewiskiem. Levitzki i Bialkova zasłuzyli sobie tym aż nadto:

- agresja w komentarzach
- szydzenie z ludzi pracujących fizycznie
- pogarda do ludzi pracy i zaniżanie poczucia własnej wartości
- kłamstawa, kłamstwa, kłamstwa. Szkodliwe kłamstwa.

Nagonka na MLM po to, żeby nikt więcej nie dał się oszukać, rozumiem że żądacie krwi ale to nic nie da, a może jedynie wzmocnić wiarę wyznawców. Piszecie wiele swoich scenariuszy, gdzie spotkaliście się z prezentacją MLM - praktycznie każdy młody człowiek trafia na to. Ci bardziej podatni na manipulację wejdą w to, zadłużą się i skończą na dworcu. Są też pozytywne historie z MLM, gdzie ci mądrzejsi potrafili skorzystać z wiedzy i wykorzystać ją w prawdziwym biznesie - ale to te kilka osób na szczycie piramidy. I ani Lewitzki, ani Bialkova nimi nie jest, to kolejne pionki których wypluje system.

Za namową wkrótce powstanie twitter i dalsze działania mające na celu uświadamania czym jest MLM. Opisujcie swoje doświadczenia, informacje ze środka organizacji będą najcenniejsze.

Pozdrawiam.

#frajerzyzmlm
  • 12
  • Odpowiedz
@owocliczi: Każda prezentacja MLM to opracowane szczegółowo pranie mózgu. Muzyka, koniecznie zdjęcia z samochodami i dużo krzyczenia, że każdy może to mieć. Byłem kiedyś na takim spotkaniu, rozwaliłem im całe spotkanie jednym pytaniem, krzyczeli o obrotach firmy jakie to wielkie miała w Polsce. Spytałem się ile było osób było w systemie, potem szybkie podliczenie i stwierdziłem głośno - z wyliczeń mi wynika, że 70% obrotów firma miała na starterach dla początkujących
  • Odpowiedz
MLM przeżywa renesens dzięki Tiktokowi, a w sieci nie ma jednoznacznych informacji, że to zwykły bullshit.


Od 8 lat nagłaśniam temat MLMowego oszustwa na tagu #mlm :D
https://wykop.pl/wpis/62451045/#!$%@?-magia-swiat-xd-w-komentarzach-reszta-rozwojo#221174989

O Cezarym L. pierwszy raz pisałem w październiku 2021 r. Wpis był zgłaszany i usuwany przez moderację.

Jestem niestety jedyną osobą siedzącą w temacie MLM na cały wykop, a nawet na cały polski internet. Kiedy znikam na kilka miesięcy, nie ma nikogo, kto mógłby
  • Odpowiedz
Levitzki


@owocliczi: podlinkowałbyś proszę jakieś materiały coby się wstępnie zapoznać z ich "radosną twórczością"?
na wykopie standardowo nagle milion #frajerzyzmlm w gorących ale brakuje porządnego #pdk ;-)
  • Odpowiedz
@Rasteris: masz tu przykład jednego z największych MLM, istniejąego już kilkadziesiąt lat
https://www.youtube.com/watch?v=kXm7JgkqOH4

Jak nie chce ci się słuchać 48 minut materiału, to duże TLDR:
-tylko 8% ludzi zarabiało tam jakiekolwiek pieniądze (tzn więcej, niż wkładało)
-a tylko 3% ludzi zarabiało tam na tyle, by móc się z tego utrzymać
-bardzo często by utrzymać rangę w piramidce kupowali produkty z własnej kieszeni podszywając się pod swoich klientów
-na spędach zero konkretów,
  • Odpowiedz
@Antorus: Ja jeszcze coś dołożę do tego co napisałeś - ponieważ MLMy mają dobrych prawników i działają pod przykrywką innej działalności, są w stanie działać legalnie. Na tym polegała legalizacja tego typu piramidy finansowej, że zawsze mogą powiedzieć, że ich główną działalnością jest "sprzedaż bezpośrednia" (akwizytorstwo, ale to by nie brzmiało elitarnie xD). Niektóre kraje znalazły sposób na to, np zakaz piramidy/lawiny w strukturze zarobkowej, albo wymuszenie, żeby przychód z starterów,
  • Odpowiedz
@Antorus: pamietasz sprawę z zqblokowaniem filmu o MLM w Polsce? Ja akurat zdaję sobie sprawę z tych mechanizmów. MLM to takie skrzyżowanie srkty z piramidą. I wg mnie cos takiego powinno być zakazane.
  • Odpowiedz
@Rasteris: powinno, ale mają mocny lobbing i wykładają grube pieniądze na prawników. W Europie jest o tyle trudniej, że nasze przepisy dość skutecznie przeciwdziałają rozrostowi tego barachła do poziomu dużej korporacji z miliardowym obrotem rocznie. U nas w przeciwieństwie do USA, nie robi się podstawowego prawa człowieka z możliwości bycia #!$%@? na kasę przez jakąś sektę xD

W Polsce MLM też oczywiście jest, wszystkie te pokazy garnków, pościeli, fotowoltaika i tak
  • Odpowiedz
@Antorus: widziałem kiedyś w jednej firmie zajmującej się akwizycją jak rozpoczynał się dzień pracy. Spotkanie motywacyjne i wszyscy muszą krzyczeć hasła mobilizujące. W sumie żałosne przedstawienie. A mam jakieś pojęcie o technikach manipulacji więc jestem wyczulony na takie akcje.
  • Odpowiedz
@renalum: ja pamiętam Twoje wpisy sprzed paru dobrych lat, jeszcze zanim konto założyłem, ale faktycznie coś temat jakiś czas temu ucichł a teraz po ostatniej popularnosci widać jak wielu ludzi mimo wszystko z tematem mlm zaznajomionych nie jest. Aż dziw bierze, no ale widać jest to przyczyna popularnosci tego typu oszustw - gdyby nie to to by się przerzucili na coś innego :/
  • Odpowiedz