Wpis z mikrobloga

Chciałbym mieć swojego asystanta #ai który będzie mi pomagał w rozwijaniu wiedzy na temat AI oraz w samorozwoju. Chcę żeby trzymał dla mnie linki i informacje, oglądał filmy które podsyłam, czytał rzeczy które mu daje, porządkował to, robił notatki i proponował coś innego - np listę lektur, listę ludzi do obserwowania, inne narzędzia AI.

Jesteśmy już na tym etapie czy za wcześnie? Mogę od czegoś zacząć?

#sztucznainteligencja #chatgpt
  • 3
AI oglądające filmy jest na jeszcze poza zasięgiem tego co można odpalić na sprzęcie zwykłego śmiertelnika ale czytanie transkrypcji (napisów do filmów) jest już jak najbardziej aktualnie implementowane w wielu rozwiązaniach. Ja osobiście używam https://glarity.app/
W wielkim skrócie jest to rozszerzenie do przeglądarki pozwalające dyskutować z AI na temat treści dowolnej aktualnie otwartej strony internetowej.
Jest to przydatne narzędzie do generowania streszczeń długich artykułów lub długich filmów na YT (o ile dany
@Asgraf: Tylko że takie rozwiązania, jak rozumiem przy okazji wysyłają do openai wszystko co oglądam w swojej przeglądarce? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@rtone: W opcjach plugina masz opcję o nazwie Tryb wyzwalania: Ręczny lub Automatyczny
Zmień na ręczny i wtedy będzie komunikować się z OpenAI tylko po kliknięciu przycisku addona.
Nawet jeśli masz włączoną opcję automatyczną to w praktyce automatyczna komunikacja z OpenAI odbedzie się tylko na wysekcjonowanej liście wspieranych serwisów.
Wspierane serwisy obecnie to popularne serwisy wideo (np Youtube), wyszukiwarki (Google, Bing) oraz popularne w usa sklepy (Amazon, eBay)
Na niewspieranych serwisach