Wpis z mikrobloga

a ile czasu brales?


@Kokoszka99: z przerwami 10 lat. Ostatni okres niecały rok. Nigdy nie miałem problemów z odstawieniem dopiero teraz tak mną rzuca jakoś, że nie mogę usiedzieć, wzrok mi się rozjeżdża, nie mogę się skupić ani nic. Dramat.

Jakie dawkowanie miałeś?


@SADhonda: 10 mg

Mam nadzieje, ze to minie, bo mam w #!$%@? roboty, a nie daje rady pracowac.
  • Odpowiedz
@Kokoszka99: Tak. Najczesciej przyjmuje sie leczenie 6-12 miesiecy, ale kazdy pacjent powinien byc traktowany indywidualnie. Niestety mialem nawroty i musialem wrocic do leczenia, bo przesladowaly mnie mysli samobojcze i nie moglem funkcjonowac tzn. jesc spac pracowac. Rozwazalem juz przyjmowanie lekow do konca zycia, ale przez tyle lat mniej wiecej poznalem te chorobe i jakie okolicznosci sprzyjaja jej nawrotom i wydaje mi sie, ze tym razem uda mi sie wyjsc. Ostatnio bylem
  • Odpowiedz
@typowyWykopekMizogin: Sam myślałem nad SSRI, raz zacząłem nawet pod okiem psychiatry oczywiście ale po 5 dniach odpuściłem (mozarin swyft, 5 mg na start, to zaleciła mi nawet 2,5 mg, to nie wiem czy cokolwiek zaczęło działać w ogóle) bo całymi dniami tylko grałem i nic nie robiłem. Teraz na etapie jestem takim, że mam ciągle jakieś bóle psychosomatyczne, przejmuje się pierdołami, do tego ciągle jestem nerwowy, ale tak czy siak nie
  • Odpowiedz
@Kokoszka99: Nie wiem właśnie pytanie jak bardzo uporczywe są objawy. Ja nie widziałem innego rozwiązania i escitalopram bardzo mi pomógł. Obecnie nie mam już ubocznych jedynie głowa mnie boli wczoraj i dzisiaj, ale nie wiem czy to przez odstawienie. Mozliwe, ze po prostu z przemęczenia. Innych SSRI nie próbowałem, bo ten od razu podziałał i dobrze sie czulem. Jedyny uboczny jaki mialem podczas brania to spadek libido, ale dla mnei to
  • Odpowiedz
@typowyWykopekMizogin: No to mnie odrzuca właśnie z tym libido bo zakładam że gorsze samopoczucie można pokonać w poszczególne dni ale libido już nie. Do tego już po studiach jestem, została obrona na koniec września, stała praca zdalna, więc nie jest jakoś mocno stresująca, mieszkanie z dziewczyną, więc sam nie wiem czy jakoś bardzo tego potrzebuję, w razie w zapytam
  • Odpowiedz