Wpis z mikrobloga

Robię prawko kategorii D, do tego kwalifikacja wstępna przyspieszona i wszystko inne co tam potrzeba żeby zacząć prace - w zeszłym tygodniu wyjeździłem 12h, w tym pewnie będzie podobnie, może nawet więcej, ogólnie tak myśle ze do połowy sierpnia powinienem mieć zrobione 60h
Na kiedy nastawić się orientacyjnie ze będę miał wszystkie potrzebne dokumenty? Sprawdziłem na infocarze terminy egzaminów praktycznych, w moim Wordzie egzaminy na D są tylko w piątki, pierwszy wolny 25.08 i później co tydzień masa wolnych terminow, do tego jeszcze zaliczenie kwalifikacji wstępnej - trudne to jest? Aha No i później czekanie na nowe prawko, kod 95 itd przy zdawaniu wszystkie za pierwszym razem można celować w koniec września, może październik? Czy żeby zapisać się na praktykę muszę wyjeździć wszystkie 60h i dopiero wtedy szkoła jazdy wysyła info do wordu ze mogę się zapisać? Czy można już to zrobić zawczasu? Ile wam to wszystko zajęło czasu?
#prawojazdy #zycietruckera
  • 4
  • Odpowiedz
  • 2
@DiorSauvage szkoła jazdy musi najpierw zwolnić Twój nr PKK, dopiero wtedy możesz się zapisywać na egzamin.
A kwalifikacja jest czasochłonna, lepiej nie licz na szybką akcję
  • Odpowiedz
@DiorSauvage egzamin z kursu na przewóz rzeczy to banał, jak sam przelecisz slajdy, a nie żadnym 'klikaczem', to nie powinieneś mieć problemów.

Egzamin był dopiero jak wszyscy ukończyli kurs, jeden miał do przeklikania 400h,wiec głównie to na niego wszyscy czekali.
Na prawko czekasz tydzień max, a coś nawet w radiu usłyszałem że w apk mobywatel możesz sobie zrobić 'tymczasowe' jak już złożysz papiery do wydziału komunikacji i tam u siebie wklepią twoje
  • Odpowiedz
  • 0
@roman-cojapacze: no jakbym chciał sam jechać te slajdy to 140h klikania, więc nie, raczej sobie odpuszczę, tym bardziej że próbowałem przerobić pierwszy moduł sam, jakieś 400 slajdów, z czego 350 było o budowie silnika, wzorach fizycznych i rysunkach technicznych ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej liczę na to, że już po ukończeniu wszystkich modułów zacznę robić testy, ewentualnie przeczytam jakiś podręcznik

@wutt a szkoła jazdy zwalnia pkk dopiero
  • Odpowiedz
  • 0
@DiorSauvage tak, musisz wyjeździć godziny.
Ale żeby przyśpieszyć kurs zawsze możesz się dogadać z Twoim instruktorem że zapiszesz się na jazdy nawet wtedy kiedy nie możesz ( )
tylko że będziesz w plecy te kilka godzin, ale na D wydaje mi się że te 60h to za dużo
  • Odpowiedz