Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody
Mirki potrzebuje pomocy, planuje zmienić auto, szukam kombi w budżecie do 40tyś. Aktualnie jeżdże Volvo V70 z 2006roku.
Zastanawiam się nad:
-Insigna A polift -> fajne wyposażenie ale niestety w tym budżecie tylko diesle bo na 2.8t mi nie starczy
-Citroen C5 -> fajny komfort jazdy, raczej też tylko diesle bo 1.6thp się boje
-Peugot 508 -> to samo co wyżej
-Volvo V70 -> niedokońca mi leży ale jednak został bym przy marce

Może ma ktoś jakieś propozycje? Bmw raczej odpada bo potrzebuje auta wielkości serii 5 a E60 trąci myszką a na nowsze mnie nie stać, to samo z audi, na A4 mnie jakieś stać ale A6 poza moim budżetem(C7)
  • 8
  • Odpowiedz
@Wiotq zarówno c5 jak i 508 to bardzo dobre samochody. Są mało popularne bo przecież to francuzy ktore cały czas stoją na lawecie i u mechanika (o dziwo na lawecie znacznie częściej widać bmw niż francuzy), ale niska popularność wśród kupujących to tylko zaleta bo są wyraźnie tansze niż Niemcy i Japonia. Ceny części przystępne/tanie, mechanicy znają dwulitrowe diesle od podszewki więc i o specjalistyczny serwis nie musisz sie martwic. Do tego
  • Odpowiedz
@Wiotq: Insignia A Częste problemy z elektroniką. Zawieszenie mało wytrzymałe bo Opel jest relatywnie ciężki. Przy dieslu 2.0 masz nieszczęsną uszczelkę smoka i przy zakupie obowiązkowo do zrzutu miska by zweryfikować stan wału i panewek no chyba że jest potwierdzone że uszczelka była w miarę regularnie robiona (Przynajmniej co 60 kkm i częściej) Na plus jest to że Insignie są zazwyczaj dobrze wyposażone

C5 Model poliftowy za 40 znajdziesz. Do weryfikacji
  • Odpowiedz