Wpis z mikrobloga

Mirki, czy jest jakakolwiek firma, która ma zakład produkujący garnki ze stali nierdzewnej w Polsce?

Chciałem kupić mały zestaw (1 mały garnek/rondelek, dwa średnie garnki, duży rondel) i wszędzie czytam o słabej jakości i "chińszczyźnie".

Ale jak nie ma być chińszczyzny, skoro wszyscy ze średniej półki cenowej produkują w Chinach?
Gerlach - Chiny
Zwieger - Chiny
Ambition - Chiny
Tefal - Chiny
Zwilling - chyba też Chiny

Rzeczywistość w pełni oddaje załączony mem.

Nie gotuję na tyle dużo, żeby kupować Demeyere, produkowany zresztą w Europie Zachodniej.

Czy Stalgast produkuje garnki w Polsce? Ze strony nie wynika.

#gotowanie #kuchnia #garnki
throwawayaccount1 - Mirki, czy jest jakakolwiek firma, która ma zakład produkujący ga...

źródło: garnki

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@PawelW124: Dzięki za odpowiedź.
Odnośnie jakość vs lokalizacja - też tak myślę, standardy jakościowe da się zapewnić zlecając produkcję w Azji. Garnki to nie rocket science, żeby nie zlecać produkcji na zewnątrz.
Niemniej jednak w każdym komentarzu czytam właśnie o "chińszczyźnie" i zaczęło mnie to zastanawiać - czy jest w ogóle na rynku w pełni polska alternatywa :)
Do tego dochodzi pewna forma patriotyzmu, w której staram się kupić polskie produkty,
  • Odpowiedz
@throwawayaccount1: Teraz ostro przecenili.

https://zwieger.pl/zestaw-garnkow-10-el-virtu-zwieger/

Też się rozglądam za nowym zestawem bo obecny (Hoffner) ma ze 30 lat i same garnki są jak nowe,pełne przebarwień i rysek ale to nie przeszkadza w gotowaniu.
Tylko uchwyty są plastikowe,przykręcane i one się rozleciały.
Najpierw luzowały się śruby to się dokręcało.
Potem psuły się gwinty i już nie dało się dokręcać.
W niektórych popękały te plastiki,w innych śruby tak zardzewiały na rudo że nie
PawelW124 - @throwawayaccount1: Teraz ostro przecenili.

https://zwieger.pl/zestaw-ga...
  • Odpowiedz
@PawelW124: udało się zdecydować na jakiś zestaw? obecnie poleciłbym jakiś z tych dwóch, które podałeś, a może coś ciekawszego znalazłeś?
  • Odpowiedz