Wpis z mikrobloga

Od tygodnia mam problem z kartą graficzną czy też jej sterownikami. Podejrzewam, że problem jest prościutki do rozwiązania, ale sam jestem debilem w kwestiach technicznych. Wysłałem nawet wiadomość do supportu nvidia, ale oni mnie zablokowali kilka sekund później jak wysłałem do nich wiadomość na maila nvidia.en.cs@digitalriver.com Jej treść wstawiam tutaj, rzuciłem szybko w tłumacza więc sorry jak coś tu jest nie tak gramatycznie.

,,Witam, jestem użytkownikiem karty graficznej GTX 760 i od połowy czerwca nie działają mi gry. Jeśli moje gry działają, to działają bardzo wolno, ale w większości przypadków nie jestem nawet w stanie ich uruchomić . Te gry działały poprawnie w przeszłości btw.

Jestem przekonany, że coś jest nie tak z moim sterownikiem graficznym/graficznym. Kiedy próbuję pobrać najnowszy sterownik graficzny przez geforce experience, czasami pojawia się komunikat, który to pokazuje (pierwszy zrzut ekranu). Instalator Nvidii nie może kontynuować pracy. Czasami mogę uruchomić geforce experience, ale nie mogę przejść do innych kart, takich jak ustawienia, moje konto, strona główna itp. Widzę tylko kartę o nazwie Drivers. Wielokrotnie próbowałem pobrać najnowszy sterownik GeForce Security Update Driver w wersji 474.44 wydany 26.06.2023. W końcu pokazuje mi, że instalacja przebiegła pomyślnie, ale problem pozostaje ten sam.

Chociaż pobrałem najnowszy sterownik zgodnie z aplikacją, widzę, że ten sterownik ma zostać pobrany ponownie ...

Moje pytanie jest proste - czy moja karta graficzna jest za stara i nie jest obsługiwana przez Nvidię?
Czy to oznacza, że ​​nie mogę uruchomić żadnych gier typu counter strike, gothic itp. - nawet tych starych, które działały poprawnie?

Jeśli nie, jak sprawić, by moje gry znowu działały? Odinstalowałem wszystkie moje sterowniki graficzne, dźwiękowe, GeForce Experience i ponownie pobrałem sterownik, korzystając ze strony internetowej Nvidia ----> NVIDIA Driver Downloads, aby naprawić ten problem, ale nie mam pojęcia, jak to się dzieje.

Dziękuję za Twój czas"

#komputery #nvidia #gry
Glimpse0fTheFuture - Od tygodnia mam problem z kartą graficzną czy też jej sterownika...

źródło: 1

Pobierz
  • 12
@Glimpse0fTheFuture: jedna opcja to czysta instalacja, ale możesz spróbować odinstalować wszystkie przy pomocy narzędzia DDU,

potem po restarcie kompa wyklikaj i pobierz właściwy ze strony, jeśli nie potrzebujesz kompletnego softu wrzuć sam driver, omijaj automaty, weź też pod uwagę, że system może Ci aktualizować sterowniki od czasu do czasu i stąd może być problem.
@supra107: @balrog84 nic mi nie zadziałało. Mam tylko jedno pytanie- podstawowe. Moja karta 760'ka jest stara. Ale gram też w stare gry. Czy fizycznie moja karta wciąż jest w stanie uruchamiać płynnie te gry czy producent Nvidia stwierdził, że to jest czas by kupić nową kartę i sztucznie to wymusza uniemożliwiając mi granie w takiego gothica? Jeżeli problem jest w samych sterownikach, a nie wieku mojej karty graficznej to po prostu
@Glimpse0fTheFuture: Raczej niemożliwe, aby sterownik po aktualizacji sprawił, że przechodzisz od stanu "gry działają całkiem normalnie" do "gry ledwo działają albo wcale". Tzn. jest możliwe to co mówisz, że wraz z aktualizacją pogarsza się FPS, ale coś tam u Ciebie innego powoduje problem. A te gry gdy działały to kiedy dokładnie? Miesiąc temu czy 5 lat temu? Jak wygląda chłodzenie, radiator, wentylator? Może pora to rozebrać wyczyścić i wymienić pastę?

Moja
@Glimpse0fTheFuture Pomimo wieku, karta powinna bez problemu uruchamiać stare tytuły. Jak będzie coś nie halo to zobaczysz artefakty (zakłócenia obrazu, kwadraciki, itp.). Się spytam: na jaki system pobierasz te sterowniki? Coś ruszałeś skrzynkę?
@Glimpse0fTheFuture: @balrog84 Miałem dosłownie ten sam problem kropka w kropkę i tak jak Bairog napisał pomogło jedynie format. Bałem się, że robię format a i tak nic z tego nie będzie, ale magicznie zainstalowało najnowsze sterowniki i potem już normalnie instalowało następne