Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie śmieszyło jak ktoś mówił, że nas po Ziemii #ufo rozsiało, bo wszystkie cywilizacje podobne.

Próbowałoś kiedyś zapleść kosz? Po prostu ludzie doszli do podobnych tych samych sposobów robienia czegoś, bo mają podobne cele, a nie dlatego, że ich UFO nauczyło pleść tak samo. Po prostu się inaczej nie da, jest tylko kilka takich samych sposobów plecienia, a w życiu przydaje się jakiś kontener na rzeczy, w którym można coś nosić, a sznurki/wistne witki rosną mniej więcej wszędzie i po prostu inaczej się nie da. Koszyk można zaplec źle na 100 sposobów, ale sensownych jest zaledwie kilka i jak kogoś zostawić sam na sam z wiklina i kazać ten koszyk zrobić, to sam na to wpadnie I odkryje na nowo
KingaM - Zawsze mnie śmieszyło jak ktoś mówił, że nas po Ziemii #ufo rozsiało, bo wsz...

źródło: kosmici narodziny

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@KingaM: Dokładnie. Tutaj ludzie zawsze podają przykład czegoś mocno oczywistego jak plecenie koszy, konstrukcja dachu czy budowle typu piramida (no jak nie miałeś betonu a tylko kamienne kloce to jak chciałeś budować wzwyż, to piramida była najlepszym i najtrwalszym rozwiązaniem). A zupełnie pomijają takie rzeczy jak np. język czy sposób pisma. Mnie to zastanawia. Dlaczego język w każdym miejscu rodzi się inny. I to zupełnie inny. Jak to w końcu jest,
  • Odpowiedz
^ this, jeszcze zacznijmy się dziwić, że koło wszędzie było okrągłe a dzidy spiczaste i ostre
  • Odpowiedz
@KingaM: @enten

Akurat te przykłady to faktycznie jakaś lipa, ale są inne bardziej zastanawiające przykłady głownie związane z religią i wierzeniami, i kultami cargo.
Kultów cargo można się doszukać w wielu źródłach, w czasach przedindustrialnych, gdzie człowiek jeszcze nie miał możliwości lotu.

Oczywiście to nie musi świadczyć o zainstalowaniu nas tu na ziemi przez ufo, tylko porostu o takiej inspiracji że odwiedzają nas od czasów prehistorii.
  • Odpowiedz
@enten: nie przychodzi mi nic do głowy teraz, ale nawet oklapne Palenque, w biblii jest sporo smaczków np. historia ezachiela, mitologia grecka, Nazca. Ogólnie trzeba się pochylić nad twórczością Däniken'a, nawet jeśli jego teorie są zbyt daleko idące i niewłaściwie, to można to traktować jako spis incydentów które mogły się wydarzyć z przybyszami i wyciągnąć swoje wnioski.

Poza tym sporo jest/było wierzeń gdzie, np. Indianie czcili, bogów z dysków czy kul.
kukurydzapomidor - @enten: nie przychodzi mi nic do głowy teraz, ale nawet oklapne Pa...

źródło: pacal

Pobierz
  • Odpowiedz
trzeba się pochylić nad twórczością Däniken'a


@kukurydzapomidor: litości, jemu już tyle razy wytykano fałszerstwa (nic dziwnego: tyo byl skazany za kradzież i trzy razy za oszustwa xD), że równie dobrze mógłbyś tu Gwiezdne Wrota przywołać. To hohsztapler.
  • Odpowiedz
@enten niewiem co byś chciał, 30 lat temu mglistymi opowieściami były gdybania o planetach podobnych do ziemi, a dziś wiemy jak jest.

Nie ma co się ciasno zamykać na tematy, bo co chwila wiemy coś nowego, odkrycia z LHC to też kiedyś były teorie i bajki.
Tylko to ma jeszcze przewagę taką że można coś wyliczyć, z przeszłością jest inaczej.

Woda czy lód na marsie jeszcze niedawno to były szurskie teorie. (
  • Odpowiedz