Wpis z mikrobloga

Mireczki, używam na swojej stronie tego koloru: #3498a3. Na moim laptopie to taki ciemny niebieski, niestety na niektórych ekranach kolor jest mocno zielonkawy. Wiem, że są różnice między różnymi monitorami, ale żeby aż tak?:( Da się coś zrobić żeby bardziej ujednolicić wyświetlanie koloru na różnych urządzeniach? Może jak użyje RGB to coś pomoże? #webdesign #css #webdev
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoonSquad: nic nie pomoże. Musiałbyś chyba pobierać informację o sprzęcie użytkownika i na podstawie jakiejś swojej bazy danych stopnia odwzorowania kolorów przez poszczególne matryce, wyświetlać inne kolory zamiast #3498a3.

Zawsze będziesz miał rozbieżności między monitorami. Ja siedzę w pracy na dobrze skalibrowanym Eizo i jednak ten Twój niebieski mocno wpada w zieleń.

masz photoshopa, czy innego gimpa? Zobacz sobie wartości hue
  • Odpowiedz
@GoonSquad: wyślij każdemu internautowi monitor graficzny, jakieś Eizo np. :D Ja mam w robocie 2 takie same monitory, jeden straszy drugi nowszy i pomimo tej samej konfiguracji, wyświetlają różnie kolory.
  • Odpowiedz
@GoonSquad: to kwestia ustawien monitora, profilu icc. teoretycznie na prawidlowo skalibrowanych monitorach kolor bedzie wygladal tak jak ma wygladac, no ale nie kazdy kalibruje + przy niebieskim/zieleni sa spore roznice przez sama temp plamy 9300k (zimne kolory, bardziej niebieskie) vs 6500k (cieple, bardziej zolte)
  • Odpowiedz
@karga: a jeśli dochodzą mnie słuchy, że na niektórych komputerach tekst na stronie głównej wyjeżdża poza ustalone ramki to jak mogę sprawdzać to z domu i temu zapobiec? Mam oczywiście ograniczoną liczbę komputerów:P Te wszystkie strony do sprawdzania reagowania strony na różne rozdzielczości, działają jakoś głupio bo tylko przycinają ją do wybranej rozdzielczości i nie zmieniają sposobu w jaki się wyświetla:( Mam zainstalowane na laptopie wszystkie przeglądarki żeby sprawdzać jak
  • Odpowiedz
@GoonSquad: wrzuć Ty może linka to po prostu zobaczymy, bo tak to można sobie gdybać.

Różnice między przeglądarkami to jedno, ale przy poprawnie napisanej stronie nic Ci nie powinno wyjeżdżać poza kontenery.
  • Odpowiedz
@GoonSquad: Mozesz testowac strone na maszynach wirtualnych, ale to jest pracochlonne - postawienie maszyn wirtualnych to troche czasu a pozniej testowanie tez bywa upierdliwe. Mozesz tez skorzystac ze strony www.browserstack.com - chyba jeszcze pozwalają na 30minut darmowego testowania na dowolnej przegladarce i dowolnym systemie. Jak trzeba wiecej czasu to plac albo zakladaj multkonta :P
  • Odpowiedz
Mam zainstalowane na laptopie wszystkie przeglądarki żeby sprawdzać jak wygląda na nich strona, ale ciągle słyszę, że na jakimś komputerze tekst jest większy i wyjeżdża:(


@GoonSquad: powiedz klientowi, zeby bedac na stronie wcisnal ctrl + 0

to zaskakujaco czesto "naprawia" popsuta strone ;]
  • Odpowiedz