Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe Mam astmę w historii zdrowia taką porządną (obecnie już dokucza mi sporadycznie ale może być obecna nadal), alergie kurz-pyłki-roztocza, uszkodzony krążek międzykręgowy z wylanym jądrem miażdżystym L4/L4 dyskopatia z naciskiem na nerw, krótkowzroczność -3.5 (jeśli akurat to coś daje ale co jak mi się rozwalą okulary), łuszczycę (obecnie mi nie dokucza ale była też porządna tylko pytanie jaką różnicę robiłoby to co kiedys było dla tej komisji, czy to się liczy?) I zaburzenia psychiczne typu fobia społeczna, depresja, ptsd czyli zespół stresu pourazowego czyli trauma z dzieciństwa, nerwica plus jakieś zaburzenia jelitowe czyli sibo i ibs. Chyba też zapalenie zatok bo jest jakiś stan zapalny w tamtej okolicy okaże się w październiku bo taki mam termin w szpitalu.

Jak oceniacie szansę na kat. d?
Jak się do tego zabrać żeby ją zmienić? Co bym potrzebował nazbierać, bo jak rozumiem to nie działa tak, że oni mają moją dokumentację medyczną do wglądu? Z racji na cudowna opiekę zdrowia w pl, ja się leczyłem ostatnie lata głównie prywatnie, no więc papiery by jakieś były, pytanie jakie i na co, i ile.
Co jak ktoś powie "panie pan to w pół roku przecież wyleczysz"
Ja nie wiem jak to zrobiłem ale na 18stke sobie chyba nie wpisałem astmy a resztę dostałem później w życiu, i tak mam kat.a
#pytanie #wojsko #zdrowie
  • 66
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

prawidłowo wykonać spirometrię


@Koster: XDD

Usiadłem sobie w jakimś pokoiku przy otwartym oknie, fajnie bo przewiewnie - babcia dała mi jakiś taki plastikowy dmuchacz coś jak od alkomatu i mówi żebym położył na język i zacisnął dobrze i że nic powietrza ma nie wychodzić. "Proszę mocno mocno wdychnąć powietrze i mocn wydech" i tak 3 razy. Wydrukowała jakiś wykresik z urządzenia podobnego do kasy fiskalnej i dziękuję to
  • Odpowiedz
@Koster: ok chyba się udało, mam jakieś zaświadczenie typu informacja dla lekarza kierującego/ ostateczne rozpoznanie wg ICD-10 czy to jest to? To przejdzie, też takie miałes?

Ile czasu czeka się od złożenia wniosku? Akurat przejeżdżam jutro obok WKU i mógłbym tam podjechać ale nie wiem czy będzie po co? Jest jakaś szansa że się to uda załatwić jakoś od ręki jutro?
  • Odpowiedz
  • 0
tak na podstawie zaświadczenia o rozpoznaniu choroby według ICD 10 i takie dostałeś
nie wiem jak tam w WKU idzie procedura ale już masz potwierdzenie więc musisz przedstawić
ja przedstawiałem na komisji poborowej
  • Odpowiedz
@Koster: ok mam w piątek komisję lekarską. Mirek słuchaj bo ważna sprawa. Bo zostawiłem książeczkę lekarska w domu rodzinnym. Czy Tobie ona była potrzebna na komisji lekarskiej że mam z---------ć po nią?
Drugie pytanie, czy z tej kartki która się dostaje po zaakceptowaniu wniosku przez szefa wcr a którą zabiera się na komisję wojskowa gdzie jest podana godzina stawienia się itp. - jak rozumiem zabiera się ten mały kawałek kartki
  • Odpowiedz