Wpis z mikrobloga

#obowiazkowecwiczeniawojskowe Mam astmę w historii zdrowia taką porządną (obecnie już dokucza mi sporadycznie ale może być obecna nadal), alergie kurz-pyłki-roztocza, uszkodzony krążek międzykręgowy z wylanym jądrem miażdżystym L4/L4 dyskopatia z naciskiem na nerw, krótkowzroczność -3.5 (jeśli akurat to coś daje ale co jak mi się rozwalą okulary), łuszczycę (obecnie mi nie dokucza ale była też porządna tylko pytanie jaką różnicę robiłoby to co kiedys było dla tej komisji, czy to się liczy?) I zaburzenia psychiczne typu fobia społeczna, depresja, ptsd czyli zespół stresu pourazowego czyli trauma z dzieciństwa, nerwica plus jakieś zaburzenia jelitowe czyli sibo i ibs. Chyba też zapalenie zatok bo jest jakiś stan zapalny w tamtej okolicy okaże się w październiku bo taki mam termin w szpitalu.

Jak oceniacie szansę na kat. d?
Jak się do tego zabrać żeby ją zmienić? Co bym potrzebował nazbierać, bo jak rozumiem to nie działa tak, że oni mają moją dokumentację medyczną do wglądu? Z racji na cudowna opiekę zdrowia w pl, ja się leczyłem ostatnie lata głównie prywatnie, no więc papiery by jakieś były, pytanie jakie i na co, i ile.
Co jak ktoś powie "panie pan to w pół roku przecież wyleczysz"
Ja nie wiem jak to zrobiłem ale na 18stke sobie chyba nie wpisałem astmy a resztę dostałem później w życiu, i tak mam kat.a
#pytanie #wojsko #zdrowie
  • 66
  • Odpowiedz
@Xing77: nieee to tak nie działa. Służbę zastępczą sam sobie wybierasz i musisz mieć kategorię A. Jak sobie wyobrażasz skierowanie kogoś na siłę do policji, straży granicznej czy innej formacji uzbrojonej?
  • Odpowiedz
@Trauma_Teddy: Wiem, że trzeba mieć A. Jednakże nie zmienia to faktu że kolega wyżej ma D, i też idzie do policji. Z każdą osobą mogą robić co im się podoba. Mam znajomych co mają D, i również się obawiają.

Jak sobie wyobrażasz skierowanie kogoś na siłę do policji, straży granicznej czy innej formacji uzbrojonej?

Tak samo jak kierowanie przez państwo do odbywania służby wojskowej bez czyjejś zgody.
Tym bardziej że na
  • Odpowiedz
@anusiaks: Ten cytat to chyba nie mój? ;)
Ma bardzo wiele wspólnego. W policji też patrzą na kategorię wojskową.
Ale z tym pytaniem to raczej nie do mnie, bo to nie ja wymyślam te ustawy.
  • Odpowiedz
@Koster: jak wygląda takie zaświadczenie i od jakiego lekarza je uzyskać? Na jakiej zasadzie on je przydziela, czy wykonuje się jakieś badania czy że pójdę i powiem że potrafię mieć rzadko ale w konkretnych okolicznościach zaostrzenie astmy i jest pianie, gorsze oddychanie itp?
Masz też tak że nawet jak niekiedy na noc obejrzysz jakaś komedie albo kabaret i się posmiejesz głośno trochę więcej to odpala się astma i piejesz? xd
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate zaświadczenie wygląda tak że lekarz pulmonolog wystawia Tobie papier na którym jest napisane że nadal chorujesz ( nieważne że astmę ma się do końca życia ????) ja przedstawiłem całą historię którą mogłem sobie wsadzić w dupę na komisji bo dla nich ważne jest potwierdzenie z aktualną datą i tyle
Jeśli chodzi o moją astmę to nie mam wysiłkówki bardziej o podłożu alergicznym( sierść kota to masakra dla mnie, kurz, wilgoć a
  • Odpowiedz
  • 1
@anusiaks @anusiaks

>#tazo #gimbynieznajo #kolekcja #pokemon #codziennetazo #stardoods #kiedystobylo #chipsy #mrsnaki #cheetos #lata90 #ciekawostki


@Xing77:


Co ma wspólnego kategoria wojskowa a pójście do policji ?


na kwitach masz policję bo nie wpisza Tobie "przydzielony do służby w kontrwywiadzie wojskowym"
Boże jedyny przestańcie patrzeć na przydziały kat d bo ich jest pięć na krzyż w moim wypadku 7 osób na 2mln Warszawiaków

Kategorie D w czasie pokoju nigdzie nie idą
Kategorie E
  • Odpowiedz
  • 0
Nie chcecie ginąć w nieswojej wojnie to się nie godzicie masowo i wychodzicie na ulicę
Jeśli nic nie robicie tylko siedzicie i #!$%@? głupoty i czekacie na innych to nim się zorientujecie będziecie już w transportach
Mślicie że wyjedziecie/schowajcie się lub będziecie wymyślać choroby (nie pisze tu do chorych faktycznych) przez co uniknięcie poboru to muszę was zmartwić bo na takie ewentualności to już władze są świetnie przygotowane a migający się zawsze
  • Odpowiedz
@Koster: do pulmonologa muszę wziąć całą historię zdrowia? No bo aktualnie nie mam symptomów tak żebym mógł z nimi przyjść, ale byłbym w tej grupie astmy o sporadycznym nasileniu. Normalnie wejść i powiedzieć że chce zaświadczenie do komisji na kat d?
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate jeśli miałeś stwierdzona astmę na którą choruje się do końca życia idziesz do pulmonologa i prosisz o zaświadczenie i tyle a to że nie masz symptomów o niczym nie świadczy bo cudownego ozdrowienia nie ma i będziesz ją miał do końca życia
Przypominam Tobie że leki powinieneś przyjmować cały czas niezależnie od symptomów bo jeśli nie będziesz leczył to odezwie się po jakimś czasie a Twój stan choroby zamieni się ze
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate to jest indywidualna sprawa natomiast pogorszenie stanu wywołuje np. zapalenie płuc
ventolin jest to lek doraźny więc może zmień pulmonologa
powiem tak jeśli przyjmujesz dobrze ustawione leki to nie odczuwasz w ogóle że masz astmę i nie potrzebujesz doraźnych leków w ogóle
Twój stan można określić na podstawie częstotliwości dolegliwości czyli jeśli bierzesz ventolin raz na tydzień to jest kiepsko jeśli raz na miesiąc to w miarę
przy dobrze leczonej astmie
  • Odpowiedz
@Koster:

Kategorie D w czasie wojny są oddelegowani do innych czynności na zapleczu tak jak kobiety w kamasze i do zaplecza.


Ale właśnie o to też osoby z D się przejmują. W czasie wojny nikt im nie pzowoli wyjechać zagranicę. Nie mają też żadnego przeszkolenia, więc bycie „na tyłach" to w tej sytuacji jeszcze gorsze rozwiązanie, bo państwo i tak traktuje wszystkich jak mięso armatnie.
A kto da gwarancję że tacy
  • Odpowiedz
@Koster: wiesz co, takie pytanie co o tym myślisz. Byłem wczoraj u pulmonolog, opowiedziałem o astmie, kiedy mnie męczy, co powoduje że się nasila wszystko cacy. Do dokumentacji zrobionej za dziecka nie zajrzała. Skierowała na spirometrię. No i teraz tak, dopiero jak byłem autem jakiś kawałek od przychodni to tak pomyślałem że przecież skoro astmę ma się całe życie to czemu nie mogła wystawić zaświadczenia od razu tylko potrzebuje takiej podkładki?
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate dostałem od pulmonologa takie zaświadczenie z aktualną datą ( takie wymogi WKU ) nie potrzebowałem spirometrii natomiast spirometria nie jest żadnym potwierdzeniem astmy a lekarzowi pewnie chodzi o to aby miał w karcie aktualne badania na podkładkę do zaświadczenia
generalnie takie zaświadczenie musi wystawić łaski nie robi

na marginesie prawidłowo wykonać spirometrię nie jest prosto a wykonana na pałę da niemiarodajny wynik
ja dałem radę wykonać poprawnie na trzeciej wizycie u
  • Odpowiedz
  • 0
@interpenetrate Ja generalnie nie interesuje się nowelizacjami dt. poboru do odbycia zasadniczej służby czy też samych szkoleń bo jestem już ustosunkowany co do tego i mnie dotyczy służba w czasie wojny mając D ( ale o tym już pisałem )

Moje podejście do tematu obrony kraju jest proste
jesteś zdrowy - to w kamasze i się szkolić do obrony ojczyzny ( NA SWOIM TERENIE)
jesteś chory - w kamasz do zaplecza tak
  • Odpowiedz