Wpis z mikrobloga

@kuujajor: Mam 3 szt, mam też inne chińczyki (Tandorio, Steeldive, Addiesdive, Cadisen) i w tej cenie są bardzo spoko, z pewnością jakość wykonania jest najlepsza w swojej cenie spośród wszystkich ww wyminionych. Aby Luma ssie pałe w Pagani.

Dużo zależy homara czego chcesz kupić bo niektóre marki rabią te lepiej niektóre gorzej
  • Odpowiedz
@kuujajor: E tam, szkoda zachodu, ubieram raz na jakiś czas, przed wyjściem nastawiam a czasami nawet nie. Ładnie się prezentuje w moim mniemaniu to go i bez zabawy w ustawianie zakładam.
  • Odpowiedz
@kuujajor ja bym jednak dołożył do czegoś trochę wyżej, np. phylida. niewiele więcej kasy a przeskok w jakości jest niesamowity. miałem parę piżami dezajn i każdy poszedł dalej na sprzedaż, w każdym coś mi nie pasowało. phylida natomiast nie złazi z nadgarstka
  • Odpowiedz
@teh4esz: Jaki masz model Phylidii? Na Reddicie jest sporo opini że Phylidia też ma problemy jakościowe a podczas promocji PD można kupić za 60% ceny Phylidii bo ta prawie nigdy nie jest na jakichś sensownych promkach. Sam od ponad pół roku poluje na Seamastera
  • Odpowiedz
@Zabi96 mam i seamastera nttd z pt5000 i aqua terrę na nh35, żadnych problemów w obu zegarkach. imho jak już pd to tylko ich homara Air Kinga, też miałem i z tego jednego byłem względnie zadowolony.
  • Odpowiedz
@Amenotejiikara to nie noś. 99,9 procent ludzkości ma wywalone co masz na nadgarstku. co więcej 99.9% marek zegarków, zwłaszcza szwajcarskich, kopiuje się nawzajem i też normalni ludzie mają na to wywalone
  • Odpowiedz
  • 1
@kuujajor Pagani Design to loteria. Możesz trafić sprzęt, który wytrzyma lata, a możesz trafić gówno, które się rozleci samo.
Mam 3 sztuki: jeden meca-quartz i dwa automaty. Jakościowo wyglądają bardzo dobrze, jak na tę cenę. Meca-quartz działa bez zarzutu, jeden automat też bardzo spoko, a w drugim automacie po trzech miesiącach #!$%@?ęło sprzegiełko (nie mogę nakręcić koronką) i zepsuł się wskaźnik rezerwy chody (nie schodzi do zera, tylko się zatrzymuje na
  • Odpowiedz
@Del: Zegarmistrzowie nie chcą ruszać większości chinoli bo są tak #!$%@? konstrukcyjnie że założenie górnej płyty trwa godzinami, fabryka składa na spec pozycjonerze a zrobienie tego " z ręki" to masakra, wiem bo robiłem taki jeden timex z power reserve.

Gx
  • Odpowiedz
@Man_of_Gx nie gadaj głupot. większość chinoli leci na miyotach, seiko nh, seagullach (swoją drogą bardzo dobre mechanizmy) albo klonach ety. problem o którym mówisz dotyczy taniutkich mechanizmów pearl (na bazie miyoty serii 8 zresztą). a wspomniane wcześniej mechanizmy ogarnie każdy zegarmistrz potrafiący coś więcej niż wyjąć i włożyć baterię.
  • Odpowiedz
@teh4esz: pisząc chinole miałem na myśli same werki, nie zegarki, a jeszcze jakby odjąć zerżnięte ze szwajcarów....
Poza tym nie ma do tego części i nawet jakby majster był wcieleniem Bregueta to nic nie wymieni.

Gx
  • Odpowiedz
pisząc chinole miałem na myśli same werki


@Man_of_Gx: Czyli piszemy o czym zupełnie innym, bo my mamy na myśli zegarki zerżniete od Szwajcarów i od Japończyków ale z mechanizmami Seiko NHXX, Miyota i innymi z którymi nie ma żadnych problemów z serwisowaniem u lokalnych serwisantów.

Chyba że mówimy o jakiejś klauzurze sumienia zegarmistrza który nie dotknie klona (nie podróby, bo to mała różnica) Submarinera bo o czymś takim już słyszałem
Zabi96 - >pisząc chinole miałem na myśli same werki

@ManofGx: Czyli piszemy o czym z...

źródło: NOWY-ZEGAREK-DAMSKI-ROAMER-POSITANO-GOD-GREEN-BOX

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zabi96: jak się ktoś wzoruje to jeszcze spoko dopóki próbuje chociaż nadać temu jakiś własny styl i charakter ale co innego w pagani design gdzie jest kropka w kropke zerżnięte i wlepiona ta wannabe włosko brzmiąco wieśniacka nazwa.
  • Odpowiedz
  • 0
@Amenotejiikara ok, widocznie dobrałem zły model. To jeszcze stylizacja czy kopia?

Co do nazwy to nikt nie twierdzi że nie jest wieśniacka, ten wstyd z powodu znaczka PD na tarczy to mała cena jak za tą jakość wykonania, automaty Seiko, Szafir i ceramikę w cenie poniżej 300 zł (czyli tyle co przecięcietna Invicta)
Zabi96 - @Amenotejiikara ok, widocznie dobrałem zły model. To jeszcze stylizacja czy ...

źródło: temp_file3850864422409824766

Pobierz
  • Odpowiedz