Wpis z mikrobloga

@Bulldogjob: Kurcze fajans chciałbym, chciałbym ale nie da się. Powiedz mi jak się za to zabrać będąc w takim miejscu życiowo: 22 lata, studia finansowo księgowe, staż w korpie w controllingu, obudziłem się po 2 latach, że jednak mi to nie siedzi i chciałbym coś kreatywnego robić, w IT najbliżej mi do front endu. Jak, skąd i czego uczyć się żeby dostać entry job w front endzie? Nikt nie przyjmie
  • Odpowiedz
@trzeciarzesza chlopie 22 lata to ty mlody gowniarz jesteś ( ͡º ͜ʖ͡º)

Masz troche negatywne podejscie do tego bo naczytales sie niestety duzo negatywnych informacji na ten temat. pamietaj ze nikt na tych forach sie nie pochwali "sluchajcie znalazlem prace w 2-3 miesiace jest super", bo by go zjedli na tym forum albo cos.

Jesli Cie to interesuje to postaraj sie wygospodarowac codziennie 2-3h. Nie ze
  • Odpowiedz
@trzeciarzesza: przecież w controllingu możesz elegancko sobie dodać vba/pythona, sql. Możesz zmienić dział gdzie tego użyjesz, nawet jakieś boty robić i inne rzeczy gdzie wewnątrz są w stanie wziąć osobę z finansów (poza it) i później sky is the limit. Problem siedzi w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trzeciarzesza: tak jak wyżej. nawet jak pójdziesz na frontend to będziesz po prostu "przepisywał" gotowe makiety stron na strony w jakimś html/css/js/react. jeśli chcesz coś naprawdę kreatywnego to bardziej UI/UX, ale tam chyba jeszcze ciężej się dostać niż na programistę.
  • Odpowiedz
  • 1
@trzeciarzesza czemu 90% ludzi przy checi przebranzowienia wybiera frontend gdzie konkurencja jest chyba najwieksza i na pozycje juniorskie jest po kilkaset cv na jedno miejsce, nigdy tego nie zrozumiem
  • Odpowiedz
@Bulldogjob: no właśnie, a ogarniacie czy są osoby jacyś doradcy zawodowi albo osoby pracujący z mentalem jak to piszecie w artykule (ale nie psycholożki julki), którzy jako profesjonaliści ustawią mnie pod zarobki 15k? #pdk Mam brak jasnej wizji swojej kariery, co nie zmienia faktu że nie jest tak, że nie mam potencjału by być jakimś dobrym specjalistą bo mam chęć nauki i rozwoju.
Może przy waszej pracy, z
  • Odpowiedz
@asdfgh1223: siedzę 5 lat w backendzie i nie mogę się za front zabrać xD znam HTML i CSS ale na myśl o js, i jej frameworkach robi mi się słabo.
Do Reacta/Angular nie siadłem jeszcze
Próbuje coś tam z Blazorem
  • Odpowiedz