Wpis z mikrobloga

#xiaomi #xiaomilepsze #telefon #telefony #smartfon #smartfony #naprawatelefonu #wyswietlacz

Witam wszystkich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zbita szybka w telefonie Xiaomi Redmi 5A. Chcę ją samodzielnie wymienić.
Zakupione:
https://pl.aliexpress.com/item/1005002904839178.html?spm=a2g0o.productlist.main.21.53175a99kvsK81&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000022703528753%22%7D&pdp_npi=3%40dis%21PLN%218.34%218.34%21%21%21%21%21%402100b1a616798527137194144d06fd%2112000022703528753%21sea%21PL%210&curPageLogUid=2dFo7tIKjHwu
Napotkany problem - brak możliwości odklejenia szybki od wyświetlacza, w sumie to jego brak domowymi sposobami. Sprzęt potrzebny.
Pytanie:
Czy ja to wszystko dobrze rozumiem, że teraz należy udać się do jakiegoś punktu, w którym:
1) odkleją wyświetlacz od starej szybki i zdemontują taśmę nr 2 od starej szybki
2) zamocują taśmę nr 2 do nowej szybki i potem przykleją wyświetlacz do nowej szybki
No i na koniec pozostawałoby mi to wszystko skręcić.

Proszę o wypowiedzenie się w tym temacie. Wielkie dziękować za pomoc! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
BrrHmm - #xiaomi #xiaomilepsze #telefon #telefony #smartfon #smartfony #naprawatelefo...

źródło: redmi 5a - stara szybka z dwiema taśmami (zdj od góry)

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@BrrHmm: nie kombinuj, bo za usluge zaplacisz troche, malo komu chce sie w to bawic, zwlaszcza ze do xiaomi na rynku od cholery zamiennikow i gownianej jakosci podzespolow. Punkt moze nie chciec nawet sie za to zabierac, bo bedziesz mial pretensje jak cos nie bedzie dzialac.

Kup "redmi 5a screen with frame" i po prostu poprzekladaj flaki, bez klejenia bez grzania itd.
No i mocno sugeruje nie kupowac na ali/allegro rzeczy
  • Odpowiedz
@BrrHmm: nie, to nadal bedziesz musial przylepic do ramki, czyli do elementu nosnego/konstrukcyjnego telefonu.

Ja mowiac o ekranie z ramka, mailem na mysli cos takiego. Tu juz masz obudowe z ekranem, wszystko zlepione i w kupie. Otwierasz telefon i przekladasz flaki do nowej obudowy z ekranem.
https://allegro.pl/oferta/wyswietlacz-lcd-ekran-dotyk-xiaomi-redmi-5a-ramka-8508084839

Jedna uwaga, to losowy link z allegro, nie znam sprzedawcy, ani jakosci tego co oferuje.
  • Odpowiedz
@BrrHmm: to niebieskie to jest antena, jesli pekl sam connector, ale siedzi na miejscu to mozesz probowac to zalutowac, ewentualnie od biedy przykleic tasma.
Najwazniejsze zeby bylo polaczenie z plytka glowna.

Albo kup na allegro, ten drucik grosze kosztuje.
  • Odpowiedz
@BrrHmm: jak umiesz i masz mozliwosci, to ja bym to lutowal, chodzi o to zeby polaczenie bylo.
Nie pamietam na jakim etapie montuje sie ta antene, ale przeciez zawsze mozesz, zlozyc sprawdzic czy dziala, jak nie to rozlozyc i zamontowac nowa jak przyjdzie.
  • Odpowiedz