Wpis z mikrobloga

Dobra, ponton se kupiłem i trochę pospamuję. Gdzie na #slask są jakieś zbiorniki, żeby można było popływać rekreacyjnie własnym pontonem?

Na razie myślę sobie na spokojnie powiosłować, może potem dokupię silnik elektryczny, jak mi się to hobby spodoba.

Na razie znajomi podsunęli mi Pogorię 4 i Chechło (niby ludzi na materacach przeganiają do brzegu, ale ponoć nie rzucają się, jak się ma kapoki - może ktoś potwierdzić?).

Nie mam problemu, żeby podjechać nawet - nie wiem - na jezioro żywieckie, jeśli tam można, a byłoby warto.

Tagi dla zasięgu: #katowice #gliwice #bielskobiala #sosnowiec #rudaslaska #chorzow
  • 24
  • 0
@sberatel: właśnie zalew rybnicki mnie ostatnio ciekawił - to jest tam koło elektrowni? Tam jest w ogóle wstęp? I na paprocanach? W Tychach już parę lat nie byłem, ale tam to w sumie nawet tak wizualnie nawet rowerków wodnych nie kojarzę :/
@RRybak: Za bajtla na pontonach pływaliśmy zawsze na zalewiskach żwirowni Olzy (miejscowość). Mnóstwo zatoczek, półwyspów i wysepek. Wiosłowanie po dużym, otwartym zbiorniku wydaje mi się nudne.
Było tam dużo dzikiej przyrody i ptaków. Nie wiem jak jest teraz, czy nie zostało to ostro skomercjalizowane.
  • 0
@Peter_Mountain: a dziećkowice to nie jest ujęcie wody pitnej z zakazem kąpieli i pływania? :/ Chociaż jakieś przystanie tu są, chyba miałem jakieś mylne wyobrażenie o tym zbiorniku :|
  • 1
@flaa: hmm.. dziwna miejscówka. Praktycznie nie ma fotek z tej okolicy, wszystko z tej zapory. Ale widać, że jakieś zejścia do wody są. Pytanie czy to w ogóle bezpieczne :D

@Snusmumriken_ No, na Chechle też się tego czepiają. Kapoki będę mieć jeszcze dzisiaj. Nie ufam na tyle dmuchanym bajerom, żeby dzieci na środek jeziora bez zabezpieczenia targać;) Wygląda nieźle
@flaa: hmm.. dziwna miejscówka. Praktycznie nie ma fotek z tej okolicy, wszystko z tej zapory. Ale widać, że jakieś zejścia do wody są. Pytanie czy to w ogóle bezpieczne :D


@RRybak: nie ma fotek, bo z tego co wiem zbiornik jest dość nowy, kilka lat temu go zalali. Rok temu tam byłem i pływałem na SUPie, minąłem też kilka innych osób na łódkach, pontonach czy supach właśnie. Na tym filmiku