Wpis z mikrobloga

Kraków - > Budapeszt - Flixbus 88zł
Budapeszt - > Dubaj - 314zl Wizzair
W Dubaju będe 23,5h
Dubaj -> Manila 994zł Cebu Pacific
W Manili będe 43h
Manila -> Bangkok 250zł Cebu Pacific

Wszystkie bilety już zaklepane, teraz mam pare pytań dla pewności:
1. Czy do któregoś kraju będe potrzebował wizy tranzytowej, lub jakiejś którą musze załatwić uprzednio w Polsce w placówce?
2. Nie rezerwowalem zadnego innego biletu z bangkoku (nie mam powrotu, nie wiem ile mi zejdzie z moimi wakacjami), czy ktoś może o to się spinać?
Wszelkie protipy mile widziane #podroze #azja #tanieloty #tajlandia #filipiny #podrozujzwykopem
  • 20
@curiousboi: Patrząc na wszystkie kraje, które odwiedzisz po drodze zanim dolecisz do Bangkoku raczej ne widzę problemu. W Dubaju na 100 % i z tego co czytam na Filipinach też powinieneś załatwić wszystko za free na lotnisku - moim zdaniem będziesz na pewno chciał opuścić lotnisko choćby z tak prozaicznego powodu jak koszty. Przecież nie będziesz siedział na lotnisku po kilkadziesiąt godzin bez jedzenia lub picia a to na lotniskach potrafi
@hadrian3: dlatego załozyłem sobie dosyc duze interwaly czasowe, co innego mieć przesiadke 2h a co innego ponad 20.
@roo-bin: tak, planuje airbnb na jedną noc zarówno w Dubaju jak i w Manili żeby zobaczyć te miejscówki chociaż na chwile
@adasteBatory: w Manili powinni zobaczyć że jade do Bangkoku, tylko gorzej w Tajlandii, czy się myle?
@curiousboi: przydałby się ten bilet wyjazdowy z Tajlandii. Przerób jakiś inny w Photoshopie (że np. lecisz do Manilii za 15 dni) i będzie git. Jeśli to będzie Twój pierwszy raz w Tajlandii, to zero problemów tak czy siak.

Ogólnie spoko plan. Dzień w Dubaju idealnie, żeby zobaczyć miasto, przejechać się kolejką, zjeść coś w centrum handlowym i siema. Manila 48h jeszcze lepiej, dużo czasu. Weź ze sobą mały plecak, kilka ciuchów,
2. Nie rezerwowalem zadnego innego biletu z bangkoku (nie mam powrotu, nie wiem ile mi zejdzie z moimi wakacjami), czy ktoś może o to się spinać?


@curiousboi: W Manili na lotnisku przy check-in jest spore prawdopodobieństwo, że zapytają o wylotowy z Tajlandii (mnie pytali 2 razy na 3 loty). Jeśli jesteś na low budżecie, to jak zapytają przy check-in to powiedz, że nie masz ale zaraz kupisz. Wtedy wchodzisz na onwardticket.com
@curiousboi: Tak sobie teraz podliczyłem na szybko Twoją kombinację. W pierwszej chwili wychodziły mi śmieszne pieniądze ale uświadomiłem sobie, że to lot w jedną stronę. Czyli moim zdaniem skóra nie warta wyprawki. Bo wychodzi nieco ponad 1600 zł w jedną stronę, + noclegi w Dubaju i Manili. Podejrzewam też, że dodatkowym minusem jest limit bagażu. De facto zakładając, że powrotny lot znajdziesz w zbliżonej cenie a podejrzewam, że będzie drożej bo
@roo-bin: problemem głównym jest to, że nie wiem gdzie sie znajde stąd ta moja nieudolna kombinacja. Narazie zabokowalem airbnb na miesiac w Pattaya, ale potem nie wiadomo gdzie mnie poniesie i też na ile stąd zrobilem sobie cos w tym stylu, bez powrotnego.
@curiousboi: Jeśli 26 kg to jednak nie tak źle. Jedynym atutem jaki dostrzegam jest fakt, że termin na powrót zostawiłeś sobie otwarty i może jak będziesz wracał po szczycie sezonu (nie wiem kiedy wylatujesz) to uda się jednak wrócić taniej. Pattaya na miesiąc? Musisz lubić to miejsce bo ja unikam jak ognia i potrafię tam wytrzymać max 2 dni jak już mnie zmuszą.
@roo-bin: Wylatuje w połowie września.
Okolice Pattaya, znalazlem za 2100zl apartament na 28 piętrze, basen, w każdym pokoju jacuzzi, silownia - tego czego potrzebuje na pierwszy miesiąc czyli relaksu. Potem planuje grać wolnym stylem i rzucić się w wir pełnej przygody.
Wszelkie protipy dotyczące taniego powrotu w okolicach grudnia mile widziane
to z drugiej strony skoro photoshop nie przechodzi, to w jakis sposob przechodzi dummyticket czy tam onward?


@curiousboi: Bo to są prawdziwe rezerwacje biletów, które oni później odwołują. Sam sprawdzałem po kupieniu i faktycznie była rezerwacja w Singapore Airlines.
@curiousboi: Spoko - udanego wypoczynku. Ja lecę dopiero w grudniu ale moja sytuacja z noclegami jest trochę inna bo mam trochę miejscówek w Tajlandii gdzie za nocleg nie płacę nic. Odnośnie podpowiedzi na powrót niewiele pomogę bo póki co zawsze ogarniam od razu z dużym wyprzedzeniem bilet w dwie strony, zresztą tak samo robię z lotami w tamtej okolicy.