Wpis z mikrobloga

A więc postanowiłem że nie będe już płacił tym złodzieją z coca cola co. i zrobię własną cole. Ogarnąłęm wszystko co potrzebne:

2x cytryna
2x limonka
2x pomarańcza
łyżeczka gałka muszkatołowa
2x łyżeczka cynamon
łyżeczka nasiona kolendry
ekstrakt z wanilli
erytrytol

Zblendowałem wszystko na najwyższych obrotach. I ku mojemu zdziwieniu kuchnie wypełnił smak coli takiej 110%, nie do pomylenia. 0% cukru (No może oprócz tej wanilli), 0% kofeiny, 0% kwasu niszczęcego zęby (tylko ten z cytrusów). Konsystencja glutowa ale i tak mieszam to z gazowaną wodą. Ale dodatkowo są czasami grudy. ;_;
Ogólnie wszystko do wywalenia bo dodałem za dużo kolendry i gałki muszkatołowe więc pićko jest ostre, dodatkowo nie odciąłem białych części w cytrusach więc jeszcze jest gorzko.

Mam dwa wybory:
1. Ulepszyć przepis - pozbyć się białych części z cytrusów, ogarnąć poprawne proporcje i może użyć moździerza do skórek cytrusów i nasion kolendry.
2. Użyć spirytusu by wyciągnąć smaki/oleje, ale ta opcje jest nie opłacalna. :/

#gotowanie #cola #pepsi #picko #cocacola
  • 18
@MintFork: jest sok do rozcienczania o smaku orzeszkow cola. Kolor i smak, sie zgadza, babelki mozna dodać samodzielnie

Serio tam jest gałka muszkatolowa, kolendra i cynamon w przepisie?
bardziej przypomina cole.


@MintFork: polecam spróbować taką colę z zagranicy. Tak w ostatnim półroczu to co sprawdzałem to w Chinach, Austrii, Szwajcarii, Turcji jest prawdziwa cola - smak taki jak kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu, nie do podrobienia.

Obecnie w PL coca cola czy pepsi to totalne guano z toną słodzików (nawet zwykła wersja ma #!$%@? słodziki by płacić mniejszy podatek czy kij wie o co chodzi). Sam w PL przerzuciłem się
@Kismeth: ja próbowałem z Niemiec, Hiszpanii, Szwecji i… i wszystko smakuje tak samo. Serio nie wyczuwam jakiejkolwiek roznicy. Chyba jedynie cenowo w Hiszpanii i Niemczech wychodziła taniej.
Nie wiem jak z tym przepisem, ale znajomi ze Szwecji zachwalali sodastream czy jakoś tak, te syropy co się wlewa do butelki, zalewa woda i nasyca co2. Jaki to był cud w ich słowach, a tak na serio po spróbowaniu tego to 4/10. Smak