Wpis z mikrobloga

@Mistrszzz ale co ma ubezwłasnowolnienie- czyli instytucja cywilistyczna ograniczająca/wykluczająca zdolność do dokonywania czynności prawnych z tym że typ skoczył?

Orzeczenie sądu o ubezwłasnowolnieniu nie wyklucza że ktoś zrobi magika. I nawet ktoś ubezwłasnowolniony może skoczyć z okna.

co Ty masz 5 lat?
  • Odpowiedz
jak ktoś ma depresję/dwubiegunowość/inną chorobe psychiczną to w przypadku takiego ataku psychozy nie myslisz logiczne, jedyne co masz w głowie to zabić sie żeby przestać cierpieć.


@guguszp: jako osoba z diagnozą mogę powiedzieć, że #!$%@? to co ci się wydaje albo co przeczytałeś, ale doświadczenia nie masz.
W takim stanie nie myślisz o żadnym cierpieniu tylko masz niezrozumiałą dla siebie samego chęć zabicia się, ta myśl po prostu jest wtedy
  • Odpowiedz
@Instrybutor_z_Orlenu: przeżyłem psychoze/ptsd, w każdym razie atak w którym cały się telepałem i jedyne co miałem w głowie to pójście pod najbliższe tory/pociąg i się pod niego rzucić i pragnąłem wybiec z domu i to zrobic aby już nie cierpieć. Z drugiej strony jakaś siła/resztki mojej świadomości trzymały mnie siła abym nie wstał z łózka/nie wyszedł z domu i sobie nic nie zrobił. A podejrzewam, że to co miałem to
  • Odpowiedz
@Niemamwiedzy: gówno. Ma do tego gówno. I to była istota mojej ostatniej wiadomosci. Jak ja wiem że nie będę kontrolować swoich emocji/działań, to zwyczajnie prewencyjnie zapobiegam sytuacjom które mogłyby komuś szkodzić. Typ wiedział że jest chory, pdojal logiczne decyzję o pójściu do psychiatry. Po pierwsze psychiatra nawalił, a po drugie nie odbieraj mu intelektu. Był w stanie to zaplanować, a jednak postanowił że zaryzykuję życiem osób trzecich.
  • Odpowiedz
"Jak ja wiem że nie będę kontrolować swoich emocji/działań, to zwyczajnie prewencyjnie zapobiegam sytuacjom które mogłyby komuś szkodzić"

@Mistrszzz: to prewencyjnie skończ #!$%@?ć, bo ewidentnie twoje #!$%@? szkodzi tu każdemu
  • Odpowiedz