Wpis z mikrobloga

Internet w Polsce ma około 30 lat, a nadal nie dorobiliśmy sie rozsądnych standardów by osoby nie zainteresowane nie były zmuszane do oglądania nagrań z smierci/samobójstw/strzelanin/egzekucji. Nie da sie przed tym obronić, chciałem poczytać na Twiterze komentarze dotyczące meczu #rakow Flora Tallin i po raz kolejny tym tygodniu musiałem obejrzeć czyjąś śmierć, tym razem #ravgor. Ktoś powie nie musisz ogoądać! Muszę, w żaden sposób tego nie ominiesz na Twiterze, nawet gdy kogoś nie obserwujesz to i tak widzisz podane dalej i tak widzisz filmiki jak ten z samobójstwa Ravgora. Filmiki są często nieopisane, nieoznaczone, człowiek myśli-o jakiś filmik z pieskiem czy wpadka z TVNu, kilk i masz filmik z samobójstwa. Wcześniej prawie każdy musiał obejrzeć morderswo w Poznaniu, czy ktoś chciał, czy nie chciał. Po tych około 30 latach życia internetowego w Polsce nadal jesteśmy w piaskownicy, nic nie posunęło się do przodu od lat 90 tych gdy na różnych forach wklejano egzekucje z ogrisha w linkach o zmienionych nazwach i klikałeś ,, Transfer Zidana do Realu", a w linku było odcięcie głowy gdzieś w Afganistanie. Stoimy w miejscu jako internetowa społeczność. #ravgor #filozofia #twitter #patostreamy #media
  • 3
@tonaszepieklomezczyzn: jakbyś siedział na wykopie od 24 lutego 2022 to byś przestał klikać w dziwne linki od nieznanych osób. Albo po prostu klikał, patrzył i wyrzucał z głowy - takie rzeczy latały, że te dwa o których wspomniałeś to jakby nic... no, ale ja niestety klikałem jak debil we wszystko, więc chyba już się przyzwyczaiłem.