Wpis z mikrobloga

@klepacz: ale jak my mamy odpowiedzieć na to pytanie jak nie podałeś:
-> modelu chłodzenia procesora
-> modelu karty graficznej
Różne podzespoły mają różne minimalne/standardowe/maksymalne dopuszczalne temparatury pracy.
@klepacz: zobacz na jakiej grze czy dużo podskoczą temp, a otwórz bude i zobacz czy temp spadną (już na wykopie) jeśli tak to znaczy że nie masz 100 wentylatorów w budzie i tyle, miałem podobnie, ale to nic strasznego.
@klepacz: Jeśli pasta na procku świeża, wieża i wentylatory wyczyszczone a samo chłodzenie nie ma np. 5 lat to już więcej się nie zdziała. Choć szczerze to temperatury rzędu 50-55 st. to powinieneś oglądać pod obciążeniem, w idle'u oczekiwałbym jednak 35-40.
Co do grafy to niestety, konstrukcyjnie RX6800 to już trochę prądożerna bestia która ma prawo w takim YouTubie wyświetlić te 50-55 st. a pod pełnym obciążeniem 70 i lepiej.
Sumarycznie
@klepacz: daj spokój masz w pytę temp, to normalne, wiadomo jak otworzysz budę to będzie mniej, zresztą teraz są upały, ja np: w mojej norze nie mam klimy i też mam różne temp, ale mam to w pompie bo jak będzie chłodniej będzie spoko.
  • 0
@purrminator: To jest nowy zestaw, i jak sobie pomysle po co mi to było to mnie skreca z zenady. Zagram sobie dwa razy w miesiącu a przy przeglądaniu neta mi szumi pudełko i ciągnie w #!$%@? prądu. Już lepiej bylo kupic nowszego thinkpada. Masakra, ile taki komputer w idle w takim razie bierze? buda to meshify C

@OscarGoldman ale 50 stopni, fan zero na samym YT? to powinen byc fan zero
@klepacz: przede wszystkim zrób undervolting, zarówno procka, jak i grafy. Możesz zbić sporo stopni bez straty na wydajności.

A na grafie musisz wybierać: albo 30 stopni albo zero fan.
mi szumi pudełko


@klepacz: no niestety, chłodzenia CPU od SilentiumPC nie kupuje się bo jest wybitne tylko dlatego że jest tanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Druga sprawa to wentylatory obudowy - one też swoje kosztują jeśli mają być i ciche, i wydajne.
Co do grafiki to jest to (jak na listopad 2020) high-end a takie karty z reguły emitują sporo ciepła a więc będą i bardziej słyszalne
msi z trio rx6800

ale 50 stopni, fan zero na samym YT? to powinen byc fan zero i 30 stopni..

w idlu w testach raczej miała do 50, ale to też kwestia obudowy etc.
6800xt z fanstop w testach mają pomiędzy 39 a 49 stopni

jak procesior słyszysz to masz źle ustawione, ryzen 5600 an fortisie nowym powinien byc bardzo cichy.

ile taki komputer w idle w takim razie bierze?

oglądanie yt
  • 0
@gomjeden: jak to zrobić? czy to ma wpływ na żywotność sprzętu?
@purrminator miałem do wyboru albo stock chłodzenie, albo ten fortis na promocji w xkomie, którego kupiłem za 100 zł XD. Więc padło na niego. Co do wentylatorów - tam w tej budzie prawdopodobnie na przód już nic nie wejdzie, jutro jeszcze to zweryfikuje, może coś pod grafikę by weszło ale wątpię, przecież zaraz juz jest piwnica.
tam w tej budzie prawdopodobnie na przód już nic nie wejdzie, jutro jeszcze to zweryfikuje


@klepacz: zweryfikuj bo fabrycznie ta buda ma jeden 120mm z przodu i jeden 120mm z tyłu. Co na froncie pozostawia miejsce na 2 dodatkowe 120mm. Bezpośrednio pod grafiką masz jedno miejsce montażowe na 120mm ale je olej bo zaciąganie powietrza z piwnicy nie ma najmniejszego sensu. Z kolei na górze masz miejsce na dwa 120/140mm ale
tak, krzywa + czas reakcji opóźnić (aby się nie rozkręcał bo ryzen nagle skoczy +20stopni jak coś włączysz, tylko dopiero np jak temp jest przez sekundę wyżej).

procka możesz do 55-60stopni ustawić na minimalne obroty, typu 30% i aby się rozkręcał dopiero później.
jakie konkretnie to zależy ile tam u Ciebie osiąga, ale coś w stylu:
35% do 58stopni
50% do 65 stopni
65% do 75 stopni

ogólnie fortis w zakresie 0-50%
@klepacz: z fan stop, nawet jak zrobisz uv, to nawet w idle temperattury będą rosły aż wentyle się włączą, jedyna rada na to jest dołożyć 120mm z 500rpm gdzieś w okolice karty, żeby wiało zawsze po radiatorze i zbijesz temperatury tak, że w idle będzie cisza.
Ale temperatury masz spore na cpu, u mnie mugen na niesłyszalnych obrotach 35st w idle, 5600x. 50st to ja mam w grach, chociaż przy tych