Wpis z mikrobloga

#gdansk Mam prośbę do lokalnych z trójmiasta. Wysiadam na Gdańsk Główny o 13:06 i chcę wsiąść o 13:13 w SKM. Możecie podpowiedzieć, gdzie trzeba iść do SKM? Czasu niewiele na szukanie po dworcu...
Arw165 - #gdansk Mam prośbę do lokalnych z trójmiasta. Wysiadam na Gdańsk Główny o 13...

źródło: ggg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Arw165: W Gdańsku Głównym peronami dalekobieżnymi (IC/EIP/itd.) są perony 1 i 2, a SKM odjeżdża z peronów 3 i 4. W tunelu przed schodami na nie powinny być wyświetlacze z odjeżdżającymi pociągami - a przynajmniej kiedyś były, dawno tam nie byłem.

Z peronów 1 i 2 idą dwa tunele i tylko z jednego da się dojść na perony SKM. Drugi prowadzi do budynku dworca - ale on chyba nadal jest zamknięty,
Hirunkan - @Arw165: W Gdańsku Głównym peronami dalekobieżnymi (IC/EIP/itd.) są perony...

źródło: 2376809-Przez-najblizsze-dwa-miesiace-nie-da-sie-dojsc-do-peronow-dalekobieznych-tunelem-bezposrednio-z-budynku-dworca__c_0_750_1290_856

Pobierz
  • Odpowiedz
@Arw165 nie wiem dokąd jedziesz skm ale ja polecę dojechać do Oliwy - prawdopodobnie będzie więcej czasu na przesiadkę, oliwa ma 2 perony (tunel łączący na samym przedzie pociągu), mniej ludzi.
Po prostu przesiadasz się na sąsiedni peron.
A bilety do skm najlepiej w skycash. Są automaty przed wejściem do tunelu, ale często ktoś z nich korzysta.
  • Odpowiedz
@Arw165: mu chodziło o pociąg. Pociągi zazwyczaj jeżdżą do Gdyni Głównej i stają w Oliwie - ta przesiadka po prostu wydaje się nie mieć sensu. Chyba, że to jakaś egzotyka do Głównego.
  • Odpowiedz