Wpis z mikrobloga

  • 0
@darek-jg: @tekserew zastanawiam się nad kupnem, to jeszcze nie moje. Właśnie mnie to zastanawia czy to niechlujność, czy coś się dzieje. Druga ściana szczytowa "wewnętrzna" (łączy się z drugim lokalem) jest ładnie wymurowana, nie widać uszkodzeń czy ubytków.

Nie widać spękań na elewacji, nie widać spękań na zewnętrznej ścianie od wewnątrz, okna są całe, otwierają się normalnie. Pęknięcia o których wspominałem są w jednym z "zewnętrznych" pokoi na piętrze. Pęknięcia widać
marcho87 - @darek-jg: @tekserew zastanawiam się nad kupnem, to jeszcze nie moje. Właś...

źródło: przy drzwiach na piętrze

Pobierz
  • 0
ogólnie to nie mam nic przeciwko spękaniom, bo to raczej normalne w nowym budownictwie. Widziałem też wiele spękań w domach z rynku wtórnego.

A może jednak jest czym się przejmować?
@marcho87
ściana szczytowa zrobiona na #!$%@?, czyli typowe wykonawstwo dla budownictwa 20-22. Ale to jeszcze nie świadczy o niczym.

Budynek osiada to normalna sprawa, nawet lepiej że odstał bo naprawa gdy już się wykończy jest droższa. Dla pewnosci możesz zawolać konstruktora by to obadał, bo czasami pęknięcia mogą wynikać z błędów wykonawczych.
@marcho87: Suporeks już tak ma że lubi sobie pęknąć podczas osiadania i właśnie najczęściej na styku z wieńcem ale by się nie naciąć lepiej wziąć kogoś kto się specjalizuje w odbiorach a całkiem możliwe że nawet jak to nie będzie nic groźnego to i tak uda się zbić trochę cenę bo jednak pęka.