Wpis z mikrobloga

498 118 + 26 + 5 + 42 + 88 + 24 + 54 + 25 + 23 + 23 + 66 + 159 = 498 653

Zakręt, wiązowskie szlaki i objazd Zalewu Zegrzyńskiego

Pierwsza połowa lipca i początek urlopowego okresu przy całkiem dobrej pogodzie wyraźnie sprzyjały wyjazdom rowerzystów, co mnie cieszy :)
Jeszcze bardziej cieszy to, że po dawno nieodwiedzanych zakątkach, widać poprawę na plus w infrastukturze w postaci nowych asfaltowych dróg i drogach rowerowych w spokojnych, zacisznych rejonach, chociaż wciąż jeszcze jest dużo do poprawy w tym temacie w naszym kraju.
W drodze do Klubu Sportowego Zakręt (8) poznałem w tym okresie pierwsze nowo wyłożone, krótkie asfalty (choć tam suchą porą wolę jednak ciekawsze ścieżki leśne ( ͡~ ͜ʖ ͡°) ).
Z kolei w gm. Wiązowna pojawiło się więcej tego typu dobrych dróg (6) wraz z altanami, czy stacjami napraw po drodze m.in. w Wiązownie, Pęclinie i Malcanowie.
Jednak najbardziej cieszące oko były drogi prowadzące nad zalew (1) - ok. 10-kilometrowa, asfaltowa droga rowerowa prowadząca tuż przy Kanale Żerańskim, od Parku Syrenki w Kobiałce do stacji kolejowej w Nieporęcie (4). Wokół samego zalewu też zauważyłem jest wiele dróg na rowerowy objazd, które warto będzie sprawdzić w przyszlości.
Poza tym, odwiedziłem dalsze miasta na trasie sokołowskiej - Serock (przecinając rzekę Narew), Wyszków i Łochów (2).
Między tymi dwoma pierwszymi prowadzi niespełna 30-kilometrowy odcinek DK62, który jest jednym z najdłuższych prostych odcinków dróg w Polsce, nie zmącona żadnymi światłami, rondami, zakrętami lub jakimkolwiek łukiem jezdni.
Jedynie czego sobie i wszystkim rowerzystom pozostaje życzyć na kolejną połowę miesiąca to: pięknych tras, braku usterek podczas wyjazdów oraz wciąż tak samo dobrej pogody ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zdjęcia:
1 - Zalew Zegrzyński - Zegrze
2 - Aleja Węgrowska - Łochów
3 - maluch na granicy stolicy - Warszawa
4 - droga rowerowa nad Kanałem Żerańskim - Rembelszczyzna
5 - mostek nad rzeką Mienia - Wielgolas Duchnowski
6 - drogowskaz po wiązowskich szlakach turystycznych - Kąck
7 - Las Sobieskiego - Warszawa
8 - Klub Sportowy Zakręt - Zakręt

Przebieg własny: lipiec 2023 - 655 km

#rowerowyrownik #ruszwarszawa #ruszmazowsze #100km #mtb

Skrypt | Statystyki
ElektrizPL - 498 118 + 26 + 5 + 42 + 88 + 24 + 54 + 25 + 23 + 23 + 66 + 159 = 498 653...

źródło: trip-16072023

Pobierz
  • Odpowiedz