Wpis z mikrobloga

Żyję od ponad dekady za granicą, ani razu przez ten czas nie głosowałem w żadnych polskich wyborach i uważam, że ludzie w mojej sytuacji prawa głosu mieć nie powinni - oczywiście poza wyjątkowymi okolicznościami typu zawód dyplomaty.
#emigracja #polityka #niepopularnaopinia
  • 13
  • Odpowiedz
@Choir: Znam ludzi z polskimi paszportami którzy nie mowia po polsku i nigdy nie byli w Polsce. To patologia zeby takie osoby mogly glosowac.
  • Odpowiedz
od ponad dekady za granicą


@Choir: większość tobie podobnych kiedyś do kraju wróci więc dobrze jest mieć wpływ na to jak ten kraj będzie wyglądał
  • Odpowiedz
  • 1
@elperson czyli nie płacisz w tym kraju podatków ani nie budujesz bezpośrednio ani pośrednio jego przyszłości, ale masz mieć wpływ na to jak będzie wyglądała scena polityczna, żeby sobie do niego wrócić w bardziej komfortowych okolicznościach?
  • Odpowiedz
żeby sobie do niego wrócić w bardziej komfortowych okolicznościach


@Choir: w dużym uproszczeniu tak, dokładnie o to mi chodzi

Nie zgodzę się jednak że oddając głos w wyborach nie buduję przyszłości kraju, buduję dokładnie taką Polskę jaką chciałbym zastać po powrocie
  • Odpowiedz
@elperson: Bzdura. To jak ktos ma zamiar spędzić emeryturę w Brazylii, do której osiagnięcia mu zostało pol zycia, to ma mieć prawo do wyboru władz w Brazylii? To ze sie ktos gdzieś urodził i posiada taki czy inni paszport nie powinno mieć znaczenia przy prawie do wyboru władz danego kraju. To prawo powinno być determinowane tzw. ośrodkiem interesów życiowych, czyli miejsca w którym się żyje i jak wyzej napisano płaceniem podatków.
  • Odpowiedz
buduję dokładnie taką Polskę jaką chciałbym zastać po powrocie


@elperson: A na jakiej podstawie ja budujesz? Opowiesci znajomych, rodziny? czy newsów z internetu i TV? Przeciez to patologia.
Zaglosujesz na tego kto ma lepszy PR w kraju w ktorym mieszkasz, a nie tego kto buduje lepsza Polske.

Jak nie mieszkasz w Polsce to tak naprwade nie wiesz nic o kraju.
  • Odpowiedz
Zaglosujesz na tego kto ma lepszy PR w kraju


@Dentka7: powód dobry jak każdy inny, nie powiesz mi chyba że przeciętny Polak przed udaniem się do urny studiuje programy wyborcze poszczególnych partii. Poza tym nie uważam żebym głosując na PIS wyrządzał komuś krzywdę - najgorsze co może się wydarzyć to kolejna powyborcza rewolucja gdyby wygrał ktokolwiek inny
  • Odpowiedz
powód dobry jak każdy inny, nie powiesz mi chyba że przeciętny Polak przed udaniem się do urny studiuje programy wyborcze poszczególnych partii.


@elperson: Ale przeciez ja nic o programie wyborczym nie powiedzialem.

Poza tym nie uważam żebym głosując na PIS wyrządzał komuś krzywdę - najgorsze co może się wydarzyć to kolejna powyborcza rewolucja gdyby wygrał ktokolwiek inny


Nie ma znaczenia na kogo glosujesz, wazne zeby to bylo poparte Twoimi wlasnymi odczuciami,
  • Odpowiedz
@Choir: niby tak, ale jak się pozwoli na obcinanie praw wyborczych to zaraz jacyś #!$%@? politycy się do tego przyssą i trzeba będzie po kartę do głosowania iść z zaświadczeniem od proboszcza. Dlatego najlepiej bronić tego, że obywatel = głos i nie kombinować.
Już z ograniczeniem wiekowym 18+ są czasami cyrki, bo lewica ma zwykle więcej głosów wśród młodych i tam, gdzie rządzi, to pojawiają się pomysły obniżenia progu do 16+.
  • Odpowiedz