Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@LubiePieski:

Ta sytuacja utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że niektórym to raz, że przydałoby się odłączyć stale dostęp do internetu i wrzucić ich do realnego świata, a dwa, że niektórym realnie potrzebny jest liść na otrzeźwienie.
@LubiePieski pamiętam jakiegoś zrypanego trolla co udawał dziewczynę i po śmierci dziewczyn w pożarze escape roomu pisał do rodziców czy ubrania po jednej z nich są na sprzedaz, a innej z pytaniem kiedy rodzice kasę jej oddadzą bo ona wisiała jej pieniądze... Tonsa ludzie, których mijamy na ulicy, a którzy nie mają w ogóle empatii.
@LubiePieski: Zawsze w takiej sytuacji przypomina mi się Karmowski i akcja z gimbusem, który atakował bez powodu jego rodzine (córkę) w internecie. Odnalazł chłopa i postawił przed kamerami, a jakby się nie zgodził to sprawa w sądzie. Chłopaczek ciągle miał łzy w oczach.
Nie wiem, nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego niektórzy mają taką wielką potrzebę otwierania gęby, gdy nie jest to konieczne


@kolorowe_jarmarki: Bo jak za dziecka komuś powiesz że jest debilem albo obrazisz kogoś mu bliskiego to widzisz że wyrządza mu to krzywdę, większość osób ma empatię i wyciąga podświadomie wnioski z takiej sytuacji. Od paru lat jak dziecko czy nastolatek napisze taki komentarz w internecie to nie widzi reakcji drugiej osoby,
@kolorowe_jarmarki życie niektórych odpadów jest na tyle nudne, na tyle pełne bólu i nienawiści do wszystkiego a w szczególności do siebie samego, że każda forma zwrócenia na siebie atencji, nawet jeśli jest ukryty za ekranem monitora działa jak narkotyk.
Takie osobniki mają kompletnie #!$%@? kompas moralny i możliwość sprawienia komuś przykrości, bólu jest dobrą zabawą, w ich nudnym życiu.
To chyba po prostu zazdrość, że ktoś ma w życiu lepiej lub po
@kolorowe_jarmarki: My dalej ewolucyjnie jesteśmy bardziej przyzwyczajeni do życia w jaskini niż w nowoczesnym świecie. Takie myślenie to wnioski płynące z doświadczenia, a jeżeli brakuje tych negatywnych bodźców to nauczone zachowanie na tym traci.
@kolorowe_jarmarki według Szopenhauera ta złośliwość sprawia wola do życia

Szopenhauer twierdził, że specyficzna wola do życia ujawniająca się w złośliwości jest jednym z przejawów woli, która jest podstawową siłą napędową we wszechświecie. Wola ta jest ślepym i nieustannym dążeniem do istnienia, które nie znajduje nigdy zaspokojenia i sprowadza cierpienie na wszystkie żywe istoty. Złośliwość jest więc wyrazem egoizmu i walki o byt, która wynika z niewiedzy o jedności i tożsamości wszystkich istot.