Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć, jestem w martwym punkcie swojego życia i chciałbym poznać perspektywę kogoś z boku.

Otóż ukończywszy liceum ogólne, totalnie nie wiedziałem co ze sobą zrobić, uznałem więc, że wyjazd za granicę pozwoli mi się usamodzielnić i przy okazji zacznę tworzyć jakiś fundusz, minęło parę lat (teraz mam 23) i faktycznie nauczyłem się trochę życia, jednak żyłem dosyć rozrzutnie i tak naprawdę nie odłożyłem nic sensownego. Czuję się jakbym przespał ważny moment wyboru ścieżki kariery. Nie widzę dla siebie przyszłości za granicą, bardzo intensywnie myślę o powrocie do szkoły i spróbowaniu normalnej drogi, poświeceniu się kierunkowi (psychologia/informatyka najbardziej mnie interesują). Mógłbym nawet mieszkać z rodzicami, pracować w tygodniu i po godzinach uczyć się, studiować zaocznie. Z drugiej strony może będąc już tutaj i mając poukładane sprawy typu mieszkanie itd. warto byłoby spędzić rok-dwa na zbudowaniu poduszki finansowej? tylko wtedy wrócę do PL mając już 25, co wydaje się już sporo jak na zaczynanie nauki na studiach. Tak naprawdę mógłbym też w tym czasie zacząć naukę na studiach online i zostać tu jeszcze ze dwa lata, choć w moim odczuciu tradycyjne studia zaoczne byłyby lepsze. Mam duży mętlik w głowie i w jednym momencie chciałbym to wszystko #!$%@?ąć, spróbować nauki nawet biedując w tej Polsce, a zaraz myślę, że odpowiedzialniej będzie zabezpieczyć się trochę finansowo, odłożyć te 50 koła przynajmniej.
#studia #kariera #zagranica

Wiem, że nikt nie podejmie za mnie decyzji, aczkolwiek zapoznanie się z inną perspektywą zawsze może mnie trochę natchnąć, dzięki!



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4