Wpis z mikrobloga

Od dwuch tygodni jeżdżę sobie bez celu po lasach, szutrach, bagnach i okolicach jezior w północnych krajach Europy.
Tylko przez 2 dni nie padało. Na szczęście w tych krajach pośród lasów są wiatki w których można nocować (przez 4 dni było 13C).
Wziąłem że sobą kuchenkę benzynową i już po raz któryś napiszę to jeszcze raz.

KUCHENKA BENZYNOWA JEST WIELOKROTNIE LEPSZA OD GAZOWEJ.
Dlaczego?
-Ponieważ 1L Bo 95 starcza na 5 h działania.
-Koszt Bp95 to 8zł za 1L.
-Kartuszy gazowych jakiejkolwiek maści nie widuję na stacjach i w marketach. Być może są w dużych miastach w których nie byłem i których jest bardzo mało.
-kuchenki używam codziennie przez 3-6h.
Gotuję posiłki, napoje i przedewszysykim służy mi prawie codziennie do suszenia odzieży (rozwieszamy odzież we wiatce obok rozpalamy kuchenkę i w przeciągu 4-6 h cała odzież łącznie z obuwiem wysycha.
- gdy jest zimniej używam jej też do podgrzewania powietrza we wiatce.
-benzynę mam zawsze przy sobie czyli w zbiorniku #motocykle
-na motocyklu #rowery #pieszo nie ma miejsca aby wziąć 3 kartony kartuszy.
-koszt działania kuchenki przez 56h to tylko 90 zł.

MINUS kuchenki na benzynę.
Rozpalanie jej jest dłuższe jakąś 1 min. Trzeba ją podgrzać spirytusem 1ml wlewając go w specjalne miejsce albo użyć do tego benzyny 1ml ale wtedy po zakończeniu działania wypada ją przetrzeć papierem bo jest lekko okopcona.

#podroze
mpetrumnigrum - Od dwuch tygodni jeżdżę sobie bez celu po lasach, szutrach, bagnach i...

źródło: 20230703_200121

Pobierz
  • 25
mpetrumnigrum creepy chatka, wolałbym spać pod niebem


@wicherq: nie do końca rozumiem co to jest to creepy. W namiocie (zazwyczaj) i wiatkach, zazwyczaj samotnie lub maksymalnie we 2 osoby sypiam już od kilkunastu lat co najmniej przez 1 miesiąc w roku więc mogę na to inaczej patrzeć.
Ta wiatka była oddalona od najbliższej chałupy o 10 km a od wioski o 18km.
Nikt tam się nie kręcił.
skojarzyło mi się z pewnym horrorem z netflixa gdzie grupka znajomych zatrzymała się na noc w takiej chatce :p o Blair witch project nie wspomnę:p


@wicherq: zawsze to samo opowiadam ludziom którzy mnie się pytają czy się nie boję tak sypiać.
Przestańcie oglądać horrory. Jedyne czego się boję to nie ludzi czy wilków ale niedźwiedzi bo to one zabijają po kilku ludzi rocznie np. w Rumunii.