Wpis z mikrobloga

Widzę że #pendolino już wróciło do popi*rdolnych cen sprzed "interwencji" morawieckiego XD W kwietniu płaciłem 70 zł za pendololo Warszawa - Katowice, teraz za tą samą trasę życzą sobie nieco ponad 2x tyle xD

pisowskie zł**zieje obrzydliwe, w dwie osoby to już wolę jechać smrodziastym autem xD sprawdziłem też z ciekawości jak wygląda połączenie lotnicze LOTem i zero zaskoczenia - jest taniej (i 3x szybciej) xD

#pkp #pendolino #podroze
  • 6
@JanuszKarierowicz potem przyjdzie ci taki szur i bedzie wmawial, bys sie przerzucil na transport kolejowy. Gdzie w przypadku, gdy zmniejsza sie dotacja do biletow, koszt poruszania koleja jest porownywalny do auta, a nawet wyzszy. Auto ma jeszcze te korzysc, ze jest spersonalizowane pod ciebie i ruszasz sie nim kiedy tylko zapragniesz, a nie o ustalonej godzinie. Kolej bez dotacji nie jest zadna alternatywa dla auta.
@tekserew:

Auto ma jeszcze te korzysc, ze jest spersonalizowane pod ciebie i ruszasz sie nim kiedy tylko zapragniesz, a nie o ustalonej godzinie. Kolej bez dotacji nie jest zadna alternatywa dla auta.


Amen, podpisuję się pod tym rękami i nogami. Naprawdę chciałbym podróżować tutaj koleją bo lubię kolej, ale w tym kraju się po prostu nie da xD Przecież to jest groteska że podróż własnym, wygodnym samochodem wyjdzie mnie nawet taniej
@JanuszKarierowicz ostatnie promocje w Niemczech dotyczace podrozy koleja pokazuja jak powinno zachecac sie do korzystania z kolei. Kolej jest fajna alternatywa podrozy, ale cena nie moze byc odpychajaca. Samorzady wojewodztw sa w stanie w ramach promocji tworzyc konkursy na loty do danego miejsca, gdzie placa za to grube miliony zlotych, dzieki czemu kazdy pasazer ma taniej lot. Czemu nie zrezygnowac z tego i zainwestowac w kolej, pozwalajac na rozwoj transportu wewnetrznego z
@JanuszKarierowicz: juz dawno wrocilo miesiac temu 160 zl spiewali, olalem. LOT lecial z bagazem duzo taniej tam i powrot z Kato. Taniej wychodzi pojechac z Tych/Katowic do Pragi.

Do tego zjeby z PKP nie potrafią zrobić ogarniętej strony i apki, ale wrzucić #!$%@? o CO2 i jak bardzo są eko to szybciutko im przychodzi.