Wpis z mikrobloga

Mirki z tagu #motoryzacja , kia #xceed 1.5tgdi czy renault #captur 1.3tce i dlaczego? Ewentualnie inne nowe auto w kwocie do ok. 120k?

Renault przekonuje designem, materiałami we wnętrzu i wydaje się że trochę przyjemniej się prowadzi, ale jednak Kia wydaje się bardziej kompletnym samochodem, bez jakiś ewidentnych słabych stron

Na bajerach w wyposażeniu aż tak mi nie zależy, ważne żeby był automat i bezprzewodowy carplay

Wiem że na portalu jest duży hype na Mazde 3, podoba mi się, testowałem, jednak specyfika pracy tego silnika nie do końca mi odpowiada, chociaż wnętrze musze przyznać eleganckie
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Bad_Wolf: myślałem, dopłata względem wersji 140km to ok. 9tys, ale wtedy wychodzi właśnie 120k, więc kosztem ewentualnych opcji. Pomimo tego że nie jeżdżę bardzo dużo (ok.11-12kkm na rok) to jednak głównie w mieście, więc jakaś tam oszczędność na spalaniu by była

@bartez_94 140

@xyz_xyz na dłużej, wstępnie na ponad 5 lat użytkowania. Pod tym względem Kia kusi 7-letnią gwarancją, za to w Renault jest za dodatkowe 5k przedłużenie
  • Odpowiedz
@schwartzz: jak głównie w mieście to kia może nie koniecznie być dobrym wyborem w automacie. 7DCT potrafi podobno być wadliwe jak się ciągle po mieście nabija przebieg.
Ta 7 letnia gwarancja to ma dużo wykluczeń i po zrobieniu 20-30k (2-3 lata jazdy) to niewiele tam chyba zostaje
Ogólnie mam Xceed i jestem mega zadowolony. Wolałbym 160KM vs 140KM
Skrzynia nie jest zbyt idealna na miasto, warto jeździć na sporcie bo
  • Odpowiedz
  • 0
@bartez_94 ciekawe z tą gwarancją, muszę więcej doczytać na ten temat w takim razie. Super że jesteś mega zadowolony, a widzisz jakieś ewentualne mankamenty tego modelu? I jak u Ciebie z bezawaryjnością, były jakieś problemy? Jak długo w ogóle użytkujesz?

@Bad_Wolf genialna pod względem wrażeń z jazdy? Ja jeździłem tylko 140km w manualu bo takie było u dealera
  • Odpowiedz
@schwartzz: użytkuję od stycznia 2022, nabite jakieś 23k chwilowo bez żadnego problemu. Dolewam spryskiwacz xd Oby tak pozostało bo szykuje się trasa 4-5k km w przyszłym miesiącu :P
Z mankamentów to nie wiem, hałas jest odczuwalny przy wysokich prędkościach bo jest słabo wyciszony, bywają problemy ze ściąganiem auta mocniej w prawo i u mnie to występuje troszkę na letnich produkcyjnych oponach, na zimówkach nie mam jakoś problemu. Ale to tak,
  • Odpowiedz
genialna pod względem wrażeń z jazdy?


@schwartzz: dokładnie. Automat z chyba 15 przełożeniami, nie czułem przełączania biegów, płynie przyspieszało to coś. Pojeździłem tym z 40 min w warszawskim korku i pierwszy raz nie miałem nerwicy jadąc.
Silnik to 1.6 wolnossące z wtryskiem pośrednim plus elektryka. Skrzynia bez sprzęgła (kłowa).

Arkana jest większa niż captur ale to te same silniki (bo na pazie tej samej platformy jest zbudowane)
  • Odpowiedz