Wpis z mikrobloga

Jak chce wziąć kredyt na 500 tys., plus 200 tys. wkładu własnego, to czy mogę wyłożyć 100 tys. z własnej kieszeni, a 100 tys. z gwarancji BGK, czy tak to nie działa? XD


@deziom: Gwarancja wkładu własnego to nie są dodatkowe, darmowe środki, nie zwiększa to maksymalnej kwoty kredytu.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@marcpol jestem jakiś uposledzony, nie rozumiem tego XD

Załóżmy, że chce kupić mieszkanie za 700k, 500k biorę z kredytu, a 200 z wkładu własnego, i to jest ok, tak?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@BurzaGrzybStrusJaja czyli mogę wziąć mieszkanie na 500k, i wtedy oni mi pokryją te 100k z gwarancji, a jakbym chciał za więcej niż 500k, to muszę wykładać wkład własny ze swojego hajsu?
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Od razu się przyznam, że nie czytałem jeszcze ustawy o gwarancji BGK, ale z tego co czytałem w artykułach to w ustawie nie ma żadnych oświadczeń, że nie masz wkładu. Musisz tylko spełniać trzy ogólne warunki niezwiązane z finansami, więc rozumiem to tak, że nawet jak mam milion oszczędności, ale łapię się na bk2 to biorę kredyt z gwarancją, a kasę z teoretycznego wkładu pakuję na konto oszczędnościowe i
  • Odpowiedz
Po zmianie przepisów z programu będą mogli skorzystać kredytobiorcy, którzy nie zebrali potrzebnej kwoty wymaganej przez banki do udzielenia kredytu na rynkowych zasadach albo z wkładem własnym nie wyższym niż 200 tys. zł i nieprzekraczającym 20 proc. kwoty wydatków, na który kredyt jest udzielany.

@deziom: @Tytanowy_Lucjan ok cofam to co napisałem, bo się pozmieniało.
Jak masz 100k gotówki to jesteś w stanie w ten sposób kupić chatę za 600k
  • Odpowiedz
@deziom: tak to jest Twoj dług. 20% wkładu własnego liczy się od wartości kupowanej nieruchomości, a nie zabieranego kredytu. Zakredytowac na bk2% możesz się na maksymalnie 500k, a pieniądze od bgk są gwarantem dla banku a nie dodatkowymi środkami na Twoj użytek.
Nie wiem jak mogę to łatwiej wytłumaczyć Xd
  • Odpowiedz
@deziom 2. tak.
O gwarancji kredytu możesz pomyśleć jak o tym że wziąłeś kredyt na wkład własny do innego kredytu. Nikt Ci tych pieniędzy nie daje, będziesz musiał je spłaci, a mają one z amortyzować ryzyko po stronie banku. Czyli te 20k pożyczasz od BGK.
  • Odpowiedz
Załóżmy, że chce kupić mieszkanie za 700k, 500k biorę z kredytu, a 200 z wkładu własnego, i to jest ok, tak?


@deziom: Tak, to jest ok.

Nie ma jednak możliwości, aby wśród tych 200 000 zł kwota 100 000 zł pochodziła z gwarancji wkładu
  • Odpowiedz