Wpis z mikrobloga

Napisałem ważny artykuł, więc się z nim i tutaj podzielę.

W połowie czerwca miałem przyjemność pogadać z Krzysztofem Chrobasikiem, graczem i prezesem stowarzyszenia Q-Bit, który postanowił wysłać pisma do UOKiK oraz Nintendo of Europe w sprawie braku polskich wersji językowych gier na tę platformę.

Przypomnijmy, Nintendo Switch nawet nie ma polskiego menu w systemie.
Rozmawialiśmy o tych listach, o tym jak gracze przeklikują potem komunikaty, bo w dzieciństwie nie rozumieli ich po angielsku. Łatwo jest powiedzieć, że „naucz się angielskiego”, jednak gry powinny być dla wszystkich. Dla dzieci, dla starszych, dla każdego, kto chce grać w swoim języku.

W dodatku czeski dystrybutor nie prowadzi też z polskimi graczami otwartego dialogu. Nie wiemy, ile konsol i gier Nintendo sprzedaje się tak naprawdę w Polsce, nie wiemy nawet jak zacząć z dystrybutorem rozmowę o polskich wersjach gier. Plus, to nie my powinniśmy się o to starać, a firma, która chce walczyć o polskich graczy.

PlayStation potrafi. Xbox też potrafi. To najwyższa pora, żeby Nintendo zagrało z nami w otwarte karty.

ARTYKUŁ

#gry #polska #nintendoswitch
Yohokaru_96 - Napisałem ważny artykuł, więc się z nim i tutaj podzielę.

W połowie cz...

źródło: nintendo_zelda_po_polsku_final

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@Yohokaru_96:

W ogóle nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Podaj mi aktualne źródło, które wskazuje na liczbę sprzedanych gier i konsol Nintendo Switch w Polsce. I mówię o 2023 r., nie o 2017 r., kiedy sytuacja Nintendo była zupełnie inna po katastrofie WiiU.

Nie ma takich danych, ale nie trzeba podawać jakichkolwiek źródeł, żeby wiedzieć, że się słabo w Polsce sprzedają. Nie widać tego ani po sklepach, ani po młodych, gdzie nawet
  • Odpowiedz
  • 1
@lycaon_pictus No i na tym polega problem. Dystrybutor i Nintendo chcą zarabiać na polskich klientach bez włożenia wysiłku, jaki ma miejsce w innych krajach. Dlaczego mamy się na to godzić?

Niech powiedzą nam wprost, ile mamy tych gierek i konsol kupić, żeby zacząć otwarty dialog o lokalizacjach. A nie głowa w piasek jak strusie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Yohokaru_96:

Niech powiedzą nam wprost, ile mamy tych gierek i konsol kupić, żeby zacząć otwarty dialog o lokalizacjach. A nie głowa w piasek jak strusie ( ͡º ͜ʖ͡º)

xD

Z nimi też taki problem, że mają długą historię traktowania moderów jako wrogów. Gdyby nie to, to moderzy zaraz by przygotowali lokalizację, a w przypadku takiego ID Software jeszcze by trafiła od razu jako oficjalny patch, a
  • Odpowiedz
@Yohokaru_96: lepiej usuń to zdjęcie z wpisu bo Nintendo cię pozwie za nielegalne użycie Linka ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż pismo sądowe to chyba jedyny sposób by się z nimi skontaktować
  • Odpowiedz
@Yohokaru_96: widocznie wyszło im w tabelce że nie warto inwestować w to pieniedzy i tyle, rownieodbrze mógłbyś poprosić eda Sheeran o nagrywanie piosenek po polsku bo pisze świetne teksty i szkoda żeby nasi rodacy ich nie rozumieli xd
  • Odpowiedz
gry powinny być dla wszystkich


@Yohokaru_96: Lol, angielski to nie jest wymyślony język, czytaj i próbuj zrozumieć, do skutku. W grach nintendo te dialogi to nie jest Szekspir, a większość kontekstu można na spokojnie wyłapać ze scenek.

A tak czy inaczej fajnie jakby było polskie menu, bo to jest jakieś średniowiecze. Czy polski rynek faktycznie jest tak mały?
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: Czemu uważasz, że słabo się sprzedają? U mnie prawie każdy znajomy ma Switcha, w dodatku w pracy kilka osób też kupiło go dla dzieci + co chwile się mnie o konsolkę dopytują, a stanowiska w marketach ze Switchami są tylko nieco mniejsze niż te na inne konsole.
  • Odpowiedz
Czemu uważasz, że słabo się sprzedają? U mnie prawie każdy znajomy ma Switcha, w dodatku w pracy kilka osób też kupiło go dla dzieci + co chwile się mnie o konsolkę dopytują, a stanowiska w marketach ze Switchami są tylko nieco mniejsze niż te na inne konsole.


@Ranndolf: Ja nie znam nikogo kto ma Switcha, nawet wśród dzieci znajomych ¯\(ツ)/¯ Za to PSy, Xboxy jak najbardziej.
  • Odpowiedz
@OlFunkyBastard: Jeden Chłop jak czytałem komentarze na fb napisał że żeby to się zmieniło to Polacy muszą kupować gry to wtedy Nintendo to zauważy i zaczną tworzyć z gry z polską wersją językowa XD to dopiero odklejka
  • Odpowiedz
  • 1
@Yohokaru_96 Ja mam zasadę że nie kupuje takich produktów i polecam stosować. Tak samo nie kupiłbym iPhone niezależnie co by potrafił i ile by nie kosztował, bo dalej nie jest w stanie mi odczytać SMS podczas jazdy.
  • Odpowiedz
@cwynareiro: przecież napisałem o wydawcach third Party jak np Ubisoft, który gry na Switcha potrafi nawet dubbingować w języku polskim. Czytanie ze zrozumieniem boli? Jeśli gra ma język polski to on i tak nie pojawia się na karcie w eshopie
  • Odpowiedz