Wpis z mikrobloga

  • 0
@brakloginuf: nigdy nie wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) może to jakiś starszy gość i nie wie że fotki mieszkania można sobie samemu wrzucić w internet i przy okazji nie tracić kilkunastu tysięcy za pośrednictwo
  • Odpowiedz
@MrFisherman: (o ile jest to oferta na wyłączność na nie w 10 gowno biurach) Ktoś oddaje swoje mieszkanie w ręce profesjonalisty bo nie chce zajmować się sprzedażą mieszkania. Nie chce aby ludzie go nachodzili i męczyli dupe - woli komuś zapłacić 20-30 tys i mieć więcej czasu i spokój (wyobraź sobie ze tak wyglada dorosłe zycie).

Już wiele historii słyszałem ze klienci przychodzili i pukali do drzwi aby ominąć posrednika. Cześć
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: o chyba agencik HA TFU gestym spod serca wtedy. To niech sprzedajacy placi zawsze 100% frycowego a nie zwala na kupujacego. Jesli to na wylacznosc to zwykle sprzedajacy wszystko placi wiec kupujacy nic, ale tez tyle moglby znegocjowac w dol... a moze sprzedajacy polglowek i mysli ze sam nie sprzeda? Znam starszego czloweika co dal do agenta, bzdury w ogloszeniu agent wpisal ale nic... ten typ mysli ze agent to
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: tutaj nie wiemy czy zwala prowizje na kupujacego czy nie, bo nie widzimy ogloszenia.
Zreszta tak jak mowie - jest masa klientow ktorzy w pelni swiadomie oddaja mieszkania do agencji.
Zamiast sie tym zajmowac, robic zdjecia, oferty, odbierac mase telefonow, pokazywac mieszkanie, przy okazji czesto zwalniajac sie z pracy, organizowac papiery itp - wola zaplacic komus X zl i miec spokoj.

Dorosle zycie tak wyglada - ze ludzie ktorzy maja
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: nie zawsze, ja nie mam racji zawsze i ty nie masz, kiedys ogladalem mieszkanie wystawione przez rodzine raczej robotnicza, poszli do agencji bo myslelli ze ich to przerasta? To byl home broker czy jak sie to czarneckiego nazywalo, klamstwa w umowie, wysoka prowizja, firma i tak zbankrutowala ale te pokemony przeszly do innych biur. To nie jest tak ze tylko bogaty idzie do agenta, ba... moj sasiad sprzedawal a mial
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: wiesz, jak dobrze wszyscy wiedza na wykopie - jestem agentem i dzialam w 100% na wylacznosci. Wszystkie nieruchomosci ktore do mnie trafiaja na sprzedaz, nie sa wydzwonione z zimnych telefonow gdzie agent wciska bajki ze ma klienta i prosze mi dac to meiszkanie, tylko wpadaja w pelni swiadomie zanim trafia na rynek. Ci ludzie nie chcieli sprzedawac samemu.

Jedni mieszkali w Warszawie, inni w UK, inni mieszkani w tym mieszkaniu,
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: no siedzimy po 2 stronach barykady. Za 20k to robia cala lazienke 2-3mc i faktycznie cos robia po 8h dziennie i maja odpowiedzialnosc, poza ogloszeniem i czekaniem na klienta. Ja ciebie nie znam ale do agencikow sie 2x nastawilem ultra negatywnie. Typ namawial mnie na umowe na wylacznosc (pozyskal mnie z portalu gdize mialem swoje ogloszenie) i w umowie kazal mi usunac swoje ogloszenie?! Ot przejac oferte kogos kto doskonale
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: No ja w sytuacji gdzie mam wylke tez mowie otwarcie - nie ma sensu konkurowac z wlascicielem, wiec jesli mi Pan ufa i chce abym ja to sprzedal, to tylko ja to oferuje. Jak chce Pan samemu miec ogloszenie i sprzedawac - to nie jestem Panu potrzebny. Otwarta pilka.

Co do drugiego przykladu - na to sa paragrafy i tak - jeb** ich pradem :)
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: ja jedno moge zrozumiec ze agenci chca na wylacznosc, ich inwestycja w koncu sie zwroci, szacujac ile wydalem na reklame to nie bylo tak malo, jak kilka agencji sprzedaje ot samo to kazda placi za ogloszenia a zarobi tylko jedna.
Np to mieszkanie wystawia 9 agencji pokemonow i sprzedajacy. Jakos agenci jeszcze tego nie sprzedali ;-) Po prostu nie ma kupca i trzeba czekac. Agenci malo im pomoga chyba ze
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: Dlatego wlasnie wylacznosc jest jedyna skuteczna forma wspolpracy z jednego powodu.
Jesli agencja bierze wszystko jak leci, ma 50-100-200 ofert, rywalizuje z 5-10 innymi agencjami - to nie zainwestuje ani zlotowki w marketing bo ma tylko 10% na to ze sie zwroci. Dlatego wlasnie kradna zdjecia wlascicielki i a noz sie uda...

Gdy jest wylacznosc, agent wie ile zarobi, od razu wie ile moze wydac na promocje.
Dzieki temu np
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: fotograf to sorry potrzebny nie jest, wystarczy umiec zrobic dobry kadr i miec jakis w miare swiezy telefon, serio.
Reklama (w senie podbicia i opcje poza standardem) na otodom i podbicia czy potrzebne, watpie - stawki olx group to juz gruba przesada, pazerni sa i podwyzki wala od jakis 2 lat regularnie. Jak ktos uczciwie szuka to i tak zobaczy. Dyskusyjne karmienie OLX tymi bajerami dodatkowymi dla mnie. Czy filmik
  • Odpowiedz
  • 0
"jak sadurscy to zmienia postac rzeczy - wrzuc mi na priv ogloszenie, zaraz poszukam czy nie uda mi sie znalezc numeru do wlasciciela ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

@KromkaMistrz: a co nie lubisz Sadurskich? Czy dla nich pracujesz i to był sarkazm :D

"57,80m2 za 648000 ? Ok, mam numer do wlasciciela ( ͡° ͜ʖ ͡°) ile jest on dla Ciebie warty? xd" Tak
  • Odpowiedz