Wpis z mikrobloga

Beka, że pogromcą "jedynej, słusznej i merytorycznej opozycji" zostaje Rysiek Petru, który był przez prawaków wyśmiewany za "sześciu króli" oraz wylot na Maderę. Od dawna wiem, że Konfederacja to zlot populistycznych dzbanów, który wybija się na jeszcze większych dzbanach. Natomiast takiego braku wiedzy merytorycznej to nawet ja się nie spodziewałem. Wczorajszy wywiad Petru vs Wawer to była orka, po tym faszyzującym pseudo- inteligenciku w okularkach.

Przykład 1: Wawer obiecuje, że zmniejszy koszty pracy i ceny mieszkań, a jednocześnie mocno ograniczy rynek pracy dla Ukraińców. I to spowoduje, że Polacy pracujący fizycznie zaczną zarabiać więcej. No spoko. Tylko Petru zapytał w jaki sposób wyższe płace dla robotników obniżą ceny mieszkań oraz zredukują koszty pracy? Kurtyna. No tak będzie mordo, mówię Ci.

Przykład 2: Wawer populistycznie głosi, że emerytury i obowiązkowy ZUS nie są potrzebne, że przedsiębiorcy będą oszczędzać sobie sami itd. Jednocześnie państwo ma wypłacać minimalną emeryturę. Tak więc Petru pyta się w jaki sposób zamiesza to sfinansować. Wawer odpowiada, że z likwidacji 13-tki. No więc Petru odpowiada, że tak jakby nie spina się to za bardzo i skąd wyrówna różnicę w następnych latach. Odpowiedź Wawra: z podatków XDD No z podatków i ch... A przecież podatki mają być obniżone do maksimum, czego nie rozumiesz lewaguuuuu?

Powiedzieć, że Konfa jest memem niczym Marcin Najman to chyba najlepsze porównanie. Jedyna, rozsądna alternatywa popełnia błędy i bredzi takie bzdury, jakich wstydziłby się powiedzieć student II roku ekonomii. Nawet ich ukochanym chłopskim rozumem można wydedukować, że to co oni mówią, to jest stek wykluczających się idiotyzmów, okraszony ładnymi słówkami.

Bynajmniej Julek nie lubią i przeciw aborcji głosowali XD

https://www.polsatnews.pl/wideo/ryszard-petru-kontra-skarbnik-konfederacji-michal-wawer_6824229/

#bekazprawakow #bekazkonfederacji #polityka #petru #wawer
  • 3
  • 5
@Blaskun: Różnica między mną a kucem jest taka, że ja nie wierzę w jakieś banalne hasła i porady jakiegokolwiek polityka na poziomie 12-letniego dziecka, które mają naprawić świat. Druga sprawa, że nawet jak się ma swoich wyborców w dupie, a generalnie każda partia tak ma, to mimo wszystko wypada przygotować się do programu i przynajmniej jakimiś w miarę logicznymi argumentami udawać, że to co im mówię jako receptę na życie, ma
@Lambo994: nie wiem czy to takie zabawne. Mnie to dołuje, że nie było nikogo przez te wszystkie lata panoszenia się Mentzena w internecie, kto mógłby go wyjaśnić, tylko dopiero Rysiu z emeryturki musiał wrócić. Opozycja jest bezradna... Oni będą mieli trudności wygrać te wybory po tym co #!$%@? pis, a szanse i tak mają tylko dlatego, że ludzie mają dość pisu, a nie dlatego że są wspaniali. Polska jest w dupie,